iPhone SE 2’nin Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

Apple’ın yakında tanıtımını yapması beklenen yeni modeli iPhone SE 2’nin özellikleri belli olmaya başladı. Adını sıkça duyduğumuz Ming-Chi Kuo, bu modelin 2020 senesinin başlarında piyasada olacağını söylerken ayrıca özellikleri ve fiyatını da açıkladı. Tasarım olarak iPhone 8’e benzeyecek olan yeni cihazın özellikleri de dikkat çekiyor. Touch ID desteğiyle gelecek olan iPhone SE 2’de 3 GB RAM, 64 – 128 GB depolama alanı ve A13 Bionic yonga seti gibi özellikler yer alıyor. Aynı zamanda 3 ayrı renk seçeneği olan model uzay grisi, kırmızı ve gümüş gibi seçenekler sunuyor.

iPhone SE 2’nin Fiyatı Ne Olacak?

2016 senesinde satışa sunulan orijinal iPhone SE’nin 399 Dolar fiyatı bulunuyordu. Ama sonradan bu fiyat 349 Dolar’a kadar inmişti. Bu nedenle iPhone SE 2’nin de bu fiyat oranlarında piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Çentiksiz ve büyük çerçevelerinin yanı sıra ana düğmesiyle iPhone 8’e benzetilen iPhone SE 2, parmak izi okuma teknolojisini destekliyor. Bilindiği gibi iPhone 11 modellerinde 3D Touch kullanmayan Apple, bu modelinde de aynı durumdan vazgeçmiyor. Uygun satış fiyatıyla ülkemizde ciddi satışlar yapma olasılığı bulunan iPhone SE 2, aynı zamanda iPhone 6 kullanan ve üst modele geçmek isteyen kişilerin de dikkatini çekebilir.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.