iPhone ve iPad’lerdeki Gizli Emoji Klavyesi Nasıl Açılır

Dünya mobil cihaz piyasasının ve kuşkusuz tablet piyasasının da ağababalarından olan Apple’ın gizli özellikleri her geçen gün çıkmaya devam ediyor. Bu kez çıkan özellik, özellikle emoji kullanıcılarını oldukça sevindiren özelliklerden. Gelin detaylı olarak anlatalım…

Herkesin kullandığı çeşitli emojili yazıların iPhone ve iPad’lerde gizli bir ayarı bulunuyor. Şu yönergeleri izlerseniz, siz de kolaylıkla açıp kullanabileceksiniz. Öncelikle cihazınızın “Ayarlar” kısmından “Genel” ayarlar sekmesine girmeniz gerek. Biraz aşağıya indirirseniz “Klavyeler” seçeneğini bulacaksınız. Klavyeler sekmesinden “Yeni Klavye Ekle” seçeneğine tıklayın.

Buraya kadar sıkıntı yoksa son aşamaya geçelim. Ekranda Japonca alfabesini görene kadar aşağıya indirmeye devam etmeniz gerekiyor. Japonca alfabesini gördükten sonra, “Romaji” olarak geçen klavyeyi bulmalısınız. Romaji isimli klavyeyi ekledikten sonra, mesaj yazarken dünya simgesine tıklayarak bu klavyeye geçiş yapabilir ve aşağıdaki emojileri kullanabilirsiniz.

iPhone ve iPad’lerdeki Gizli Emoji Klavyesi Nasıl Açılır - Konu İçi 3

Bol emojili, smileyli ve gülümsemeli mesajlar atmanız dileğiyle ^_^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git