iPhone X Sorunları

Duyurulmasının ardından sorunları ile gündemden düşmeyen iPhone X, firmanın bazı sorunları doğrulaması ile bekleyenleri düşündürüyor. Ekran yanma sorunu, soğukta ekran algılamama sorunu gibi çeşitli sorunları bilinen iPhone X’in bilinen sorunlarına değinmek istedik.

Problem 1: Ekran Sorunu

iPhone X’in satışa sunulmasını ardından Apple destek sayfalarını güncelledi. Ekran yanma sonununa yer veren Apple, bu sorunun yaşanmaması için ekran parlaklığının mümkün olduğunda kısık tutulmasını öneriyor. OLED ekranlarda bu tür durumların her zaman yaşanabildiğini belirten Apple, bildiğiniz üzere iPhone X’lerde bu teknolojiyi kullanmıştı. Gerçeği söylemek gerekirse 6.000 TL para verip, ekran yanma sorunu ile karşılaşmak kabul edilebilir bir şey değil.

Problem 2: Batarya Sorunu

iOS 11’in yayınlanması ile ortaya çıkan batarya sorunu, iPhone X’te de kendini gösteriyor. 11.1 sürümü ile bazı cihazlarda sorunun bir nebze giderildiği belirtilse de batarya sorunu da iPhone X kullanıcılara dert olacak gibi görünüyor.

Problem 3: Soğuk Havalarda Dokunmatik Sorunu

Ortamın ısı değişimlerinde ekranın bir süre tepki vermemesi üzerinde konu Apple’a ulaştı. Bunun üzerine sorunu kabul eden  Apple, “Durumun farkındayız. Sunacağımız bir güncelleme ile konuyu ele almış olacağız.” diye açıklama yaptı.

Problem 4: Çabuk Kırılan Ekran

Apple yeni tasarım ile buluşturduğu iPhone X’te kenarları neredeyse yok denecek kadar azalttı. Bu da ürünün dayanıklılığını düşürüyor. Cep telefonlarını test eden yabancı kaynaklı SquareTrade isimli site, ürünü çeşitli testlere tabi tuttu. 100 üzerinden 90 puan alan iPhone X, yüksek riskli grupta yer aldı. (Ayrıntılı rapora buradan bakabilirsiniz.)

Görüntülemeler
120
Konu Kategorileri:
AppleMobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.