iPhone’da Kolayca Zil Sesi Değiştirin!

  • Onur
  • - 05 Aralık 2014

Bütün iPhone kullanıcıların korkulu rüyası haline gelmiş olan bir klasik. İphone’da zil sesi nasıl değiştirilir?  Bugün size bunu yapmanın kolay ve daha kolay olan yapım aşamalarından bahsedicem.

1.YOL (EN KOLAY VE PARALI YÖNTEM)

Apple size demiş ki “gel arkadaşım ne uğraşcaksın PC’nin aytuns maytunsuyla sen bana parayı ver ben hemencecik hallederim”. 🙂 Gerçekten de öyle. Yapacağınız işlemler şu:  iPhone’dan iTunes’u açıyorsunuz ve ses tonlarına tıklıyorsunuz. Ardından size popüler olan ve olmayan, hoşunuza gidecek tüm ses tonlarını listeliyor ve dinleme imkanı sunuyor. Beğendiğiniz ses tonunu satın ala tıklıyorsunuz. Gunun ücreti 1.29 TL . Daha sonra size seçenek sunuyor bu zil sesini nereye atayım diye.

İster zil sesi ister sms ister alarm yapın tıkladıktan sonra kendisi otomatik atıyor zaten. Yapacağınız işlemler bu kadar kolay. (Para var huzur var modu)

itunestonları

2.YOL (AMELE İŞİ UĞRAŞ UĞRAŞABİLİRSEN)

Başlığa kanmayın aslında onun yapımı da çok kolay. 😀 Hatta görsel anlatımla daha kolay olacağını düşündüğüm için sizlere video ile anlattım. Hemen yazının altında bulacağınız iki adet video var. İlkinde bu zil sesi olayını kolayca anlattım. Diğeri ise bu işlemlerden önce bilmeniz gereken bir işlem daha olabilir diye iTunes kullanmadan telefona kolayca nasıl müzik atılır videosu. İkisini izledikten sonra çok kolay bir şekilde zil sesinizi değiştireceksiniz. Ama ben yine yazı olarak sizlere bu işin mantığını anlatacağım.

iPhone zil sesi nasıl değiştirilir?

El-cevap: Müzik listesinde bulunan ve zil sesi yapmak istediğiniz müziğin hangi saniyeleri zil sesi olmasını istediğini seçmeniz gerekli önce. Ardından bu müziğin AAC uzantısını oluşturmak. Ardından bu AAC sürüm olan müziği iTunes’tan masa üstüne kopyalayıp uzantısı mp3 iken m4r olarak değiştirmek. Ve ve ve  bu m4r uzantılı dosyayı nasıl telefona müzik atıyorsanız o şekilde telefonun ses tonları bölümüne yollayıp telefonu eşzamanlamak. Ardından ses tonunuz Ayarlar > Sesler bölümünde gözükecektir ve istediğiniz yere o tonu atayabilceksinizdir.

http://www.youtube.com/watch?v=uiGt9YmCShQ

http://www.youtube.com/watch?v=QrRgqPmmdtQ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.