iPhone’da Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

iphone-silinen-mesajlar.jpg

Gün içerisinde zamanımızın büyük çoğunluğunu birileriyle mesajlaşarak geçiriyoruz. Bu mesajların bir kısmı bizim için büyük önem taşıyabiliyor. Bu nedenle onları yanlışlıkla sildiğimizde geri getirmenin yollarını arıyoruz. iPhone’larda sıkça yaşanan depolama alanı sorunundan dolayı cihazda yer açmak için her şeyi silmeye başlıyoruz. Fark etmeden önemli olan bir mesajı sildiysek ne yapmalıyız? Bunun için birkaç farklı yöntem bulunuyor. İşte o yöntemler…

iCloud İle Geri Getirmek

iCloud yedeklemesi sayesinde silinen mesajları kurtarabilirsiniz. Ama burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. iCloud yedeklemesinin ardından telefonda yapılan tüm değişiklikler silinmiş olacak. Bu nedenle fotoğraflar ve uygulamalar gibi tüm dosyaları başka bir yere kopyalamanız gerekiyor.

Öncelikle telefonunuzdan Ayarlar – iCloud – iCloud Yedekleme adımlarını izleyin. Sonrasında en son ne zaman yedekleme yaptığınıza bakın. Ardından geri gelerek Genel – Sıfırlar ve Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil dedikten sonra Şimdi Sil butonuna tıklayın. Böylece iPhone sıfırlanacak ve telefon yeni alınmış gibi olacak. Cihazın kurulum aşamasında uygulamalar ve veriler bölümünden iCloud yedeklemesinden geri yükle dedikten sonra iCloud’a girebilirsiniz. Listeden seçiminizi yapıp iPhone’u yeniden başlatabilir ve tüm verileri geri getirebilirsiniz.

iTunes İle Geri Getirmek

Mesajı silmeden önce iPhone bilgisayara yedeklendiyse iTunes ile de kurtarma işlemini yapabilirsiniz. Ancak bu özelliğin çok yakında sona ereceğini de hatırlatalım. Telefonu usb kabloyla bilgisayara bağladıktan sonra iTunes’u açın. Cihaz simgesine tıklayarak özet sekmesine geçin. Yedeklemeyi geri yükle kısmı aktif değilse kaynağı bilgisayarınız olarak değiştirmelisiniz. Hemen ardından yedeklemeyi geri yükle diyerek sildiğiniz mesajlar telefonunuzdaki yerini alacaktır. Bu yöntem ile sadece mesajlar değil silinen tüm verilerinizi kurtarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken telefonunuzu her gün yedeklemeniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

scroll to top