iTunes Kalkıyor mu?

iPhone kullananların yol arkadaşı iTunes için yolun sonu görünüyor. Apple’ın en önemli servislerinden birisi olan iTunes’in kaldırılacağı iddia ediliyor.

WWDC 2019 (WorldWide Developers Conference) yani Türkçe adı ile Dünya Geliştiriciler Konferansı bugün başlıyor. Apple’ın bu etkinlikte öne çıkaracağı en büyük haberin iTunes’i kaldırmak olacağı düşünülüyor. Şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre iTunes emekliye ayrılacak.

Kullanıcılar tarafından pek çok şikayet alan iTunes, cihazlarda kapladığı büyük alanlar ile de eleştirilerin hedefi olmuştu. Bu eleştirilerden yola çıkan Apple’ın, yapacağı bir MacOS güncellemesi ile Müzik, Podcast ve Kitaplar uygulamalarını TV uygulamasına ekleyeceği belirtiliyor. Zaten Apple TV Plus’ın yayınlanması da iTunes’e elveda demenin yaklaştığını gösteriyordu. Bakalım, WWDC 2019’da neler olacak.

Sinan
Yazar: Sinan #editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

409 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.