• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Kik Messenger – Android Mesajlaşma Uygulaması

Son zamanlarda hayatımızı sarmış olan internet üzerinden anlık mesajlaşma furyası, herkesin de bildiği gibi Whatsapp tarafından tekelde tutuluyor gibi gözüküyor. Çok çabuk yaygınlaştı, çok çabuk gelişti ve herkesin dilinde. Piyasada Whatsapp alternatifi pek çok program var; bunlardan biri de Kik Messenger.

Kik Messenger, çoğu programın aksine sizden cep telefonu istemiyor, onay mesajı yollamıyor ve bir kişiyle görüşmeniz için size o kişinin numarasını bilmeniz şartını koşmuyor. Programı açtıktan sonra kayıt işlemini gerçekleştiriyorsunuz ve arkadaşlarınızı veya internetten tanıştığınız insanları kullanıcı adı vasıtasıyla ekleyip konuşabiliyorsunuz.

Kik Messenger, Kuzey Amerika ve Avrupa’da gerçekten yaygın bir uygulama ve gerçekten eğlenceli. Böyle bir program nasıl eğlenceli olabilir ? Şöyle ki, sürekli bakıp bakıp güldüğümüz “capsler”, bu programda yazısız bulunuyor ve siz bunlara “kik memes” ile istediğiniz yazıyı ekleyip arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. Tumblrdan sonra aramızda iyice yer eden gifler ise yine bu programda ve yine istediğiniz şekilde arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. Bunun dışında, arkadaşınıza “kik sketch” ile resim çizip, çizdiğiniz resmi yollayabiliyorsunuz. Canınız oyun oynamak isterse, program içinde oyunlar da mevcut. Arkadaşınızla eş zamanlı olarak bu oyunları oynayabiliyorsunuz. Yeni insanlar tanımak isterseniz de “kik chatnow” eklentisi ile bunu yapabilirsiniz.

Kik‘i diğer programlardan ayıran bir diğer özelliği ise Android, iOs, Symbian, Windows Phone ve Blackberry’de çalışıyor olması. Her platformda çalışması, kik messengerı gerçekten çok ileri götürüyor. Bütün bunlara ek olarak da programın şöyle bir güzelliği daha var. Uygulama yalnızca 5 megabaytlık boyutu ile yükte hafif pahada ağır lafının uygulamalardaki temsilcisi gibi görünüyor.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.