League of Legends Dünya Şampiyonu Samsung White Takımı Oldu

Samsung-White-Takımı.jpg

Önceki yazılarımızda League of Legends Dünya Şampiyonası’nın yapılacağını ve ülkemizi temsilen Dark Passage isimli takımımızın katılacağını belirtmiştik. 19 Ekim 2014 itibariyle final yaklaşık 40 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti ve Samsung’un sponsorluğunu yaptığı Samsung White takımı şampiyonluğu elde etti. 40 bin kişinin yalnızca statta olduğunu, bilgisayarı başında ise yüzbinlerce kişinin bu turnuvayı izlediğini de belirtmek gerek.

League of Legends’ın lig sistemine geçeli henüz 4 sezon oldu. İlk 3 sezonun şampiyonları sırasıyla Fnatic, Taipei Assasins ve SK Telecom olmuşlardı. Bu sene Fnatic ve Taipei Assasins yine turnuvadaydılar ancak birbirinden güçlü takımlar da bulunmaktaydı. Yaklaşık 15 maç oynayan Samsung White takımı, turnuva boyunca sadece 2 oyun kaybettiler. Bunlardan biri final karşılaşmasıydı ki, bu finali de 3-1 gibi rahat bir skorla kazandılar.

League of Legends Dünya Kupası Gruplar

Temsilcimiz Dark Passage’ın da bulunduğu A grubundan Edward Gaming ve Samsung White takımları, B grubundan TSM ve Star Horn Royal Club, C grubundan Samsung Blue ve Fnatic, D grubundan ise OMG ve Cloud9 takımları ilk turu geçmeyi başarmışlardı. Çeyrek final olarak da nitelendirebileceğimiz ikinci turda Samsung White TSM’i, Samsung Blue Cloud9’ı, Star Horn Royal Club Edward Gaming’i, OMG ise Najin White Shield takımını yenerek adlarını yarı finale yazdırdılar.

League of Legends Dünya Kupası Çeyrek Finaller

Yarı final aslında büyük bir derbiye sahne oldu. Samsung derbisi olarak nitelendirilen turda White, Blue’yu ezici bir üstünlükle geçerek adını finale yazdırırken diğer tarafta da Çin temsilcisi Star Horn Royal Club, OMG takımını geçip adını finale yazdırdı. Finalde tam anlamıyla White fırtınası esti. İlk iki maçı ezici üstünlükle geçen White, üçüncü oyunu kaybetse de dördüncü oyunu kazanarak büyük ödülün ve kupanın sahibi oldu.

League of Legends Dünya Kupası

Gelelim ödüllere… Turnuva şampiyonu Samsung White tam 1 milyon doların sahibi oldu. İkinci olan SHR takımı ise 250 bin dolarlık ödülü kazandılar. Tabi ki ödül havuzu o kadar genişti ki, beşinci ve sekizinci sıra arasındaki takımlar bile 75’er bin dolarlık ödülün sahibi oldular. Toplamda 2 milyon dolara yaklaşan ödül havuzu e-spor’un ne kadar gelişme kaydettiğinin kuşkusuz göstergesi.

10 Kasım itibariyle League of Legends’in 4. sezonu tamamlanacak ve yeni sezona geçilecek. Yeni sezonda da birbirinden kaliteli maçlar izleyeceğimizden şüphemiz yok. Diliyoruz ki bu sene de yine Wild Card’a gönderdiğimiz takım başarılı olsun ve kendisini Dünya Şampiyonası’na yazdırsın.

GG ve tebrikler SSW!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git