• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

League of Legends All-Star 2015’e Katılacak Ekipler Belli Oldu!

Dünyanın en fazla oyuncuya sahip oyunu olan, Riot Games’in başarısının mimarı League of Legends’te beşinci sezon tamamlandı. Dünya şampiyonu Kore’den SKT T1 Telecom takımı olurken, yılın son etkinliği olan All-Star da geldi çattı. Dünyanın dört bir yanından gelen 6 takım, 10-13 Aralık tarihleri arasında ABD Kaliforniya’da gerçekleşecek etkinliğe katılacaklar.

Turnuvaya katılacak olan altıncı yani son takımı belirlemek için aralarında ülkemiz temsilcilerinin de bulunduğu Wild Card turnuvası, 26-29 Kasım tarihleri arasında Avusturalya’da düzenlendi. Turnuva 2 farklı koldan, toplam puan baz alınarak tamamlandı. Turnuvayı 5v5 takım oyununda şampiyon tamamlayan Türkiye karması, 1v1 bireysel mücadelelerinde çeyrek finali dahi göremedi. İşte tam da bu nedenle Türkiye karması 2015 All-Star etkinliğine gitme hakkını kaybetti.

2015 IWCA

Turnuva hesaplarına göre 5v5’te şampiyon olan takım 90 puan alırken, ikinci takım 50 puan alıyordu. Bireysel turnuva olan 1v1’de ise şampiyon olan oyuncu takımına 50 puan kazandırırken ikinci 40, üçüncü 30, dört ve altı arası 20, yedinci ve sekizinci de 10’ar puan kazandırıyorlardı. Türkiye 5v5 takım mücadelelerini şampiyon tamamlayarak 90 puanı hanesine yazdırdı. Ancak “Birleşik Devletler Topluluğu” takımı, 5v5’te ikinci olurken 1v1 kısmında şampiyonluğa uzandı. BDT takımının orta koridor oyuncusu Kira, 1v1 mücadelelerin tamamında rakiplerini yenerek şampiyonluğa uzandı. Böylece BDT, toplamda 100 puan ile 2015 All-Star etkinliğinde yerini ayırtmış oldu.

2015 IWCA Sıralama

2015 All-Star etkinliğine katılacak takımlar ise şu şekilde:

  • LCK Karması
  • LMS Karması
  • Kuzey Amerika Karması
  • Avrupa Karması
  • LPL Karması
  • Bağımsız Devletler Topluluğu

Turnuva Riot Games ve Riot Games Türkiye Twitch kanalları üzerinden takip edilebilecek.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.