LG Freedom II İncelemesi ve Özellikleri

  • - 14 Eylül 2014

LG, şu an için Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilecek olan LG Freedom II model özellikli (akıllı telefon değil) telefonunu 12 Eylül itibariyle tanıttı. Bu düşük seviyedeki akıllı telefonun özelliklerini yine alt başlıklar altında sizler için inceledik.

  • Tasarım

Akıllı telefon özelliklerinde olmadığı için özellikli telefon olarak geçen cihazın 118 gramlık bir ağırlığı bulunuyor. 111,8 x 54,6 x 16,3 mm’lik boyutlarda olan cihazın sade bir görünümü var.

  • Ekran

3,2 inçlik TFT ekranı bulunan cihazın 240 x 400 piksel çözünürlüğü mevcut. Piksel yoğunluğu ise 146 ppi olarak belirtilmiş. 262 144 renk destekleyen telefonun ekranı dokunmatik olarak tasarlanmış.

  • Kamera

Cihazda yalnızca bir arka kamera ile üretilmiş. 2 MP kalitesinde fotoğraf çekimi yapabilen kameranın 320 x 240 yani QVGA çözünürlüğünde video kaydetme özelliği mevcut.

  • Donanım

LG FREEDOM II’de tek çekirdekli ARM 1136JS 480 MHz işlemci kullanılmış. Dahili hafızası 512 MB olan cihazın microSD ile 32 GB boyutuna kadar hafızası yükseltilebiliyor.

  • Pil Gücü ve Diğer Özellikleri

LG, bu cihazında 1000 mAh’lik pil kullanmış. 6,08 saatlik konuşma süresi ve 380 saatlik bekletme süresiyle cihaz oldukça basit bir ekipmana sahip olduğunu göstermiş. Bluetooth 3.0, Wi-Fi bağlantısı, USB 2.0 bağlantısı ve navigasonu da cihazın diğer özelliklerinden.

Yorum

Özelliklerinden de anlaşılacağı üzere cihazda tonla eksi özellik mevcut. En çok gözümüze çarpan ekranının ve kamerasının zayıf olduğu idi. Tabi ki işlemcisi de aynı zayıflıkta. Cihazın henüz sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde satılacağı düşünüldüğünde, bir süre daha orda kalması gerektiği taraftarıyız. 100 Dolar fiyatından satılacağı duyurulan cihazın pek de gözümüze giremediğini belirtelim.

Görüntülemeler
66
Konu Etiketleri:
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.