LG G3 , Sony Xperia Z2 Karşılaştırma

G3-vs-Z2.jpg

LG’nin yeni amirali G3 geçtiğimiz günlerde Londra’da büyük bir lansmanla tanıtıldı. G3 kullanıcıların bayağı ilgisini çekti. G3’ün diğer amiral gemilerinden farklı yanı ise iki versiyonunun olması. 16 GB’lik versiyonunda 2 GB Ram , 32 GB’lik versiyonunda ise 3 GB Ram bulundurması kullanıcıları şaşırttı. LG G3’te 3 GB Ram kullanılıyor olması akla rakiplerinden biri olan Sony Xperia Z2’yi getiriyor. Gelin bu iki telefonu birlikte kıyaslayalım.

  •  Ekran

LG G3’te 5.5 inçlik 538 PPI Quad HD 2560×1440 pixel çözünürlüğünde bir IPS Ekran bulunurken Sony Xperia Z2’de ise 5.2 inçlik 424 PPI 1920×1080 pixel çözünürlüğünde Full HD TRILOMINOS bir ekran bulunuyor. LG G3’ün 2K’lık IPS Ekranıyla Sony Xperia Z2’yi bu kategoride geride bırakıyor.

  • Donanım

   LG G3’te 2.5 GHz Snapdragon 801 AC işlemcisi bulunurken Sony Xperia Z2’de ise 2.3 GHz Snapdragon 801 AB bulunuyor. Ram konusuna gelecek olursak iki telefondada 3 GB Ram bulunmakta. Bu kategoride ise LG G3 200 MHz işlemci farkıyla Sony Xperia Z2’nin bir adım önüne geçiyor. Fakat LG G3’ün 2K çözünürlüğündeki IPS ekranı işlemciye büyük bir yük bindirdiği için oyun ve uygulamalarda küçük çaplı kasmalara sebep olacaktır. Bu yüzden performanslarının birbirine çok yakın olacağını düşünüyoruz.

  • Kamera

  Kamera performanslarına bakacak olursak LG G3’ün 2,1 MP ön kamerası ve 13,1 MP IOS+ teknolojili bir kamerası bulunuyor. Bu kamera lazeri sayesinde dünyanın en hızlı odaklanan telefon kamerası. Sony Xperia Z2’de ise 2,2 MP ön kamera bulunurken 20,7 MP bir arka kameraya sahip. Ayrıca bu iki akıllı telefonun kameralarıda 4K video çekme özelliğine sahip. Bu kategoride ise aynı zamanda bir kamera üreticisi olan Sony , Xperia Z2’si ile öne geçiyor. LG’nin asıl kamera performansı ise telefon piyasaya çıktığında kesinleşecektir.

  • Pil

  Pillerine gelecek olursak LG G3’te 3000 mAh’lık bir pil bulunurken Sony Xperia Z2’de ise 3200 mAh’lık bir pil bulunuyor. Pil kategorisinin galibi ise Sony Xperia Z2 oluyor.

  • Depolama

  Depolama konusunda ise LG G3’ün 16/32 GB seçenekleri ve microSD kart desteği mevcut.Rakibi Sony Xperia Z2’nin ise 16 GB dahili depolama alanı ve microSD kart desteği var.

 

Bu karşılaştırmalar sonunda bu iki telefonunda benzer performanslar gösterdiğini görüyoruz. Bundan sonraki karar ise siz değerli kullanıcılarımızın tercihlerine kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git