LG Optimus G için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Geldi!

LG Optimus G kullanıcılarının bir hayli bekleten Android 4.4 KitKat güncellemesi LG tarafından bugün Türkiye’ye sunuldu. Geçtiğimiz yıllarda LG’nin amiral gemisi olarak sunulan Optimus G için 511.10 MB boyutunda bir güncelleme geldi.

Cep telefonunuzdan Menü > Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek güncellemeyi kontrol ettiriniz. Gelen ekranda güncelleme dosyalarını indirme seçeneği karşınıza çıkacak. Burada uygun olanı seçiniz.

İlk olarak göze çarpan yenilikler;

 • Şeffaf bildirim çubuğu
 • Yeni tema (LG SmartWorld ile birçok tema içerisinden istediğinizi seçebiliyorsunuz.)
 • QSlide bölümüne Telefon, Mesaj gibi yeni bağlantılar
 • Araba Modu isminde yeni görünümlü navigasyon uygulaması eklendi
 • Kilit açma tuşu tepkime süresi kısaldı
 • Cihazda gözle görülür hızlanma.

LG Optimus G Android 4.4 KitKat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Telefonunuzdan Menü > Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek yazılım kontrolü yapınız. Güncelleme kontrolü yaptıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsü ile karşılaşacaksınız. Burada uygun seçenekten güncellemeyi indiriniz. (Wi-Fi önerilir)

Optimus G kitkat

Güncelleme dosyaları indirildikten sonra sizden güncellemenin kurulması için izin isteyecek. Bu izine de onay verdikten sonra telefon yeniden başlatılacak ve 2 adımda yazılım yüklenecek. 2 adımda Android 4.4 KitKat yüklenirken telefonunuz 2-3 kez yeniden başlatılacak.

Daha sonra telefon açılacak ve telefonda yüklü olan uygulamalar güncellenecek. Bu aşamada ekranda “XX’nin uygulama XX’i güncelleniyor” metni yer alacak.

Uygulamalar güncellendikten sonra telefon ana ekrana gelecek. Burada şartları onaylamanızı isteyecek. Şartları okuyup onayladıktan sonra yedeklenen veriler telefonunuza tekrar indirilecek.

optimus-g-kitkat-2

Görüntülemeler
244
Konu Kategorileri:
Mobil

Tüm Yorumlar

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.