• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

LG Optimus G KitKat Bildirim Işığı Sorunu Çözümü

LG’nin Optimus G için geçtiğimiz günlerde sunduğu KitKat 4.4.2 güncellemesi kullanıcıları genel olarak mutlu ederken yaşanan bazı küçük sorunlar kullanıcılar tarafından çözümlenmeye başladı. Bu sorunlardan birisi de Optimus G’ye gelen KitKat’ın bildirim ışığı sorununa sebep olması.

Optimus G‘de bildirim ışığı güncelleme öncesi Whatsapp veya Facebook gibi uygulamalardan bildirim aldığı zaman aktif hale geliyordu. Optimus G KitKat 4.4.2 güncellemesi sonrası WhatsApp’tan veya diğer uygulamalardan gelen bildirimler bildirim ışığını yakmaz oldu.

LG Optimus G Kullanıcılarının Facebook’ta açmış olduğu bir grupta işlenen bu sorun, Furkan Değer isimli kullanıcının soruna bir uygulama ile çözüm getirmesi sonucu çözüldü.

LG Optimus G’nin bildirim ışığı sorununu çözmek için;

Google Play’den QuickShortcutMaker isimli uygulamayı telefonunuza yükleyiniz. Uygulamayı açtıktan sonra Ayarlar (Bildirim Ledi – com.android.settings. lge.EmotionalLedEffect yazan) >Try > İndirilen Uygulamalar işaretleyiniz. Daha sonra uygulamadan çıkış yapınız.

[market link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sika524.android.quickshortcut&hl=tr” icon=”Android”]

lg-bildirim

Uygulama Android üzerinde bazı ulaşılamayan ayarlara ulaşabiliyor, kısayollar oluşturarak kullanım kolaylığı sağlıyor. Yukarıda belirtilen ayarları yaptıktan sonra QuickShortcutMaker‘ı kaldırsanız dahi Facebook veya Whatsapp’tan bildirim geldiğinde bildirim ışığı yanıyor.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 6 yorum var
umut 13 Ağustos 2014 / 16:14

güncelleme yapıyorum fakat sürekli 0 a düşüyor 25 mb indiriyor sıfıra düşüyor sonra 5 mb indiriyo sıfıra düşüyor sürekli benzer durumlar. ne yapmam gerek

    aaaa 09 Eylül 2014 / 00:31

    internet bağlantın kopuyor sürekli

ugur 15 Ekim 2014 / 00:42

Merhaba
Bu islemleri yaparak try bolumune kadar.geldigimde try ye tikliyorum direk telefonun ayarlar kismina atiyor. Yani indirilen uygulamalari secebilecegim yer yok. Bilgi alabilirmiyim??

    Seher 22 Haziran 2015 / 19:10

    Arkadaşlar eğer direk ayarlar’a gidiyorsa bir seyleri yanlis yapiyorsunuz demektir. Ilk once activities bölümünden led diye bi aratin daha sonra karsiniza bir suru ayarlar yazisi cikiyor altinda bildirim led’i yazmasi lazim onlardan birine tikladiginizda Try kismina gelicek. Ona tiklayinca da kendi ayarlar bolumunuzden bildirim ledine ulasiyorsunuz tum uygulamalari seciyorsunuz oluyor.

hilal 06 Kasım 2014 / 19:50

ne yazıkki ayarlar yazısı çıkıyor

ahmet 22 Şubat 2015 / 12:27

yaptım ama olmadı