LG Optimus G KitKat Bildirim Işığı Sorunu Çözümü

LG’nin Optimus G için geçtiğimiz günlerde sunduğu KitKat 4.4.2 güncellemesi kullanıcıları genel olarak mutlu ederken yaşanan bazı küçük sorunlar kullanıcılar tarafından çözümlenmeye başladı. Bu sorunlardan birisi de Optimus G’ye gelen KitKat’ın bildirim ışığı sorununa sebep olması.

Optimus G‘de bildirim ışığı güncelleme öncesi Whatsapp veya Facebook gibi uygulamalardan bildirim aldığı zaman aktif hale geliyordu. Optimus G KitKat 4.4.2 güncellemesi sonrası WhatsApp’tan veya diğer uygulamalardan gelen bildirimler bildirim ışığını yakmaz oldu.

LG Optimus G Kullanıcılarının Facebook’ta açmış olduğu bir grupta işlenen bu sorun, Furkan Değer isimli kullanıcının soruna bir uygulama ile çözüm getirmesi sonucu çözüldü.

LG Optimus G’nin bildirim ışığı sorununu çözmek için;

Google Play’den QuickShortcutMaker isimli uygulamayı telefonunuza yükleyiniz. Uygulamayı açtıktan sonra Ayarlar (Bildirim Ledi – com.android.settings. lge.EmotionalLedEffect yazan) >Try > İndirilen Uygulamalar işaretleyiniz. Daha sonra uygulamadan çıkış yapınız.

[market link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sika524.android.quickshortcut&hl=tr” icon=”Android”]

lg-bildirim

Uygulama Android üzerinde bazı ulaşılamayan ayarlara ulaşabiliyor, kısayollar oluşturarak kullanım kolaylığı sağlıyor. Yukarıda belirtilen ayarları yaptıktan sonra QuickShortcutMaker‘ı kaldırsanız dahi Facebook veya Whatsapp’tan bildirim geldiğinde bildirim ışığı yanıyor.

Görüntülemeler
147
Konu Kategorileri:
Mobil

Tüm Yorumlar

      Bir cevap yazın

      E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

      This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.