LG Optimus G KitKat Bildirim Işığı Sorunu Çözümü

LG’nin Optimus G için geçtiğimiz günlerde sunduğu KitKat 4.4.2 güncellemesi kullanıcıları genel olarak mutlu ederken yaşanan bazı küçük sorunlar kullanıcılar tarafından çözümlenmeye başladı. Bu sorunlardan birisi de Optimus G’ye gelen KitKat’ın bildirim ışığı sorununa sebep olması.

Optimus G‘de bildirim ışığı güncelleme öncesi Whatsapp veya Facebook gibi uygulamalardan bildirim aldığı zaman aktif hale geliyordu. Optimus G KitKat 4.4.2 güncellemesi sonrası WhatsApp’tan veya diğer uygulamalardan gelen bildirimler bildirim ışığını yakmaz oldu.

LG Optimus G Kullanıcılarının Facebook’ta açmış olduğu bir grupta işlenen bu sorun, Furkan Değer isimli kullanıcının soruna bir uygulama ile çözüm getirmesi sonucu çözüldü.

LG Optimus G’nin bildirim ışığı sorununu çözmek için;

Google Play’den QuickShortcutMaker isimli uygulamayı telefonunuza yükleyiniz. Uygulamayı açtıktan sonra Ayarlar (Bildirim Ledi – com.android.settings. lge.EmotionalLedEffect yazan) >Try > İndirilen Uygulamalar işaretleyiniz. Daha sonra uygulamadan çıkış yapınız.

[market link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sika524.android.quickshortcut&hl=tr” icon=”Android”]

lg-bildirim

Uygulama Android üzerinde bazı ulaşılamayan ayarlara ulaşabiliyor, kısayollar oluşturarak kullanım kolaylığı sağlıyor. Yukarıda belirtilen ayarları yaptıktan sonra QuickShortcutMaker‘ı kaldırsanız dahi Facebook veya Whatsapp’tan bildirim geldiğinde bildirim ışığı yanıyor.

6 Replies to “LG Optimus G KitKat Bildirim Işığı Sorunu Çözümü”

 1. umut dedi ki:

  güncelleme yapıyorum fakat sürekli 0 a düşüyor 25 mb indiriyor sıfıra düşüyor sonra 5 mb indiriyo sıfıra düşüyor sürekli benzer durumlar. ne yapmam gerek

  1. aaaa dedi ki:

   internet bağlantın kopuyor sürekli

 2. ugur dedi ki:

  Merhaba
  Bu islemleri yaparak try bolumune kadar.geldigimde try ye tikliyorum direk telefonun ayarlar kismina atiyor. Yani indirilen uygulamalari secebilecegim yer yok. Bilgi alabilirmiyim??

  1. Seher dedi ki:

   Arkadaşlar eğer direk ayarlar’a gidiyorsa bir seyleri yanlis yapiyorsunuz demektir. Ilk once activities bölümünden led diye bi aratin daha sonra karsiniza bir suru ayarlar yazisi cikiyor altinda bildirim led’i yazmasi lazim onlardan birine tikladiginizda Try kismina gelicek. Ona tiklayinca da kendi ayarlar bolumunuzden bildirim ledine ulasiyorsunuz tum uygulamalari seciyorsunuz oluyor.

 3. hilal dedi ki:

  ne yazıkki ayarlar yazısı çıkıyor

 4. ahmet dedi ki:

  yaptım ama olmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git