LG REALM İncelemesi ve Özellikleri

LG-REALM.jpg

LG, G model serisini duyurmanın dışında yeni ürettiği akıllı cihazları da alıcıya sunmaya devam ediyor. G3’ün ne kadar ilgi görücü merak konusuyken, nispeten orta seviyede akıllı cihazı olan REALM modelini de satışa sunarak kullanıcılara ekonomik çeşitlilik sunmuş oldu. LG REALM cihazını inceledik ve aşağıdaki verilere ulaştık…

  • Tasarım

Android 4.4 Kitkat sürümü ile satılacak olan akıllı cihazın ağırlığı 136 gram olarak belirtildi. Boyutları ise 127,3 x 66,8 x 9,7 mm şeklinde.

  • Ekran

LG REALM’in 4,5 inçlik bir ekranı bulunuyor. 480 x 800 çözünürlüğündeki ekranın ayrıca 207 ppi değerinde piksel yoğunluğu bulunuyor. Darbeye dayanıklı olarak üretilen cihazın ekranı ışık sensörünü de barındırıyor.

  • Kamera

Cihazda arka ve ön olmak üzere iki kamera bulunuyor. Arka kamerası LED flaşlı, otomatik odaklanma, panorama ve coğrafi konumlama özelliği bulunan 5 MP, ön kamerası ise 0,3 MP VGA değerinde. Arka kamera ile 800 x 480 çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyorsunuz.

  • Donanım

LG REALM’de Qualcomm Snapdragon 200 MSM8610 model yonga kullanılmış. Çift çekirdekli 1,2 GHz gücündeki işlemciyi, Adreno 302 model grafik işlemci ile desteklemişler. 1 GB RAM bulunan cihazın, 4 GB dahili hafızası bulunuyor. Tabi ki bu hafızanın yetmeyeceğini düşünen üreticiler, 32 GB kadar yükseltilebilen microSD kart desteği sunmuşlar.

  • Pil Gücü

REALM akıllı cihazında 2100 mAh gücünde pil kullanılmış. Orta seviye sayılabilecek bu pil gücünün, 17 saatlik konuşma süresi olduğu da özellikler kısmına not düşülmüş.

LG REALM’in 207 ppi piksel yoğunluğunda olması eksi özelliği olarak not düşülebilir. Dahili hafızasının da düşük olmasını eksi kısmına ekliyoruz. Grafik işlemcisinin ise cihazın kalitesine göre iyi olduğunu söyleyebiliriz. 80 Dolara satılacağı duyurulan cihazın ülkemizde ise yaklaşık olarak 600 TL dolaylarında satılmasını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git