LG’nin Yeni Amiral Gemisi Optimus G2 Ortaya Çıktı

LG uzun süredir merakla beklenen akıllı telefonu Optimus G2’yi 7 Ağustos tarihinde New York’da yapacağı bir etkinlikte kullanıcıla sunacaktı. Optimus G2 ile birlikte piyasadaki rakiplerinin  üst düzey telefonları (Galaxy S4, Htc One, Xperia Z) ile yarışmayı planlayan LG tüm umutlarını bu telefona bağladı diyebiliriz.

Optimus G2’nin teknik özellikleri ve resimleri bu sabah ortaya çıktı. Henüz resmi olmayan bilgilere göre cihaza 5.2″ büyüklüğünde Full HD ekran, 2GB veya üzeri sistem belleği, Adreno 330 grafik birimi, Led flaş ile güçlendirilmiş 13MP kamera ve en önemlisi Qualcomm üretimi 2.3GHZ hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemci eşlik ediyor. Cihazda Android 4.2.2 İşletim sisteminin LG’nin yenilenmiş Optimus Arayüzü ile çalışması bekleniyor.

Daha önce Samsung tarafında Snapdragon 800 yongasını kullanan Galaxy S4 LTE-A modeli tanıtılmıştı ancak bu modelin sadece LTE altyapısının uygun olduğu ülkelerde belirli operatörler tarafından satışa çıkacak olması, Snapdragon 800 yongasını kullanacak diğer bir cihaz olan Sony’nın duyurduğu Xperia Z Ultra‘nın da daha çok tablet sınıfına gibi nedenler yüzünden LG Optimus G2‘yi Snapdragon 800 kullanan en iddalı cihaz olarak tanımlayabiliriz.

Cihazın tasarımında ise pek çok kullanıcıyı şaşırtan bir detay yer alıyor. Piyasadaki cihazların çoğunda hatta neredeyse hepsinde yan taraflardan birinde gördüğümüz ses kontrol tuşları LG Optimus G2’de Kameranın altında arka yüzde yer alıyor. LG ye göre bu değişiklik ergonomiklik açısından kullanıcılara rahatlık sağlayacak.

Kullanıcıların bu radikal değişikliğe tepkisinin ne olacağını ve daha pek çok detayı LG’nin 7 Ağustos günü yapacağı lansmanda öğreneceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.