• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Line Kullanıcıları Şifrelerini Değiştiriyor!

Geçtiğimiz hafta Hacker saldırısına uğradığı iddia edilen Line, bu haberleri yalanlamıştı. Ama bugün de kullanıcılarına şifrelerini değiştirmeleri yönünde talepte bulundu. Bu durumun sadece önlem amaçlı olduğunu açıkladı.

En popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’a rakip olan Line, istediği başarıyı yakalasa da hackerlarla baş edemiyor. Birçok hesaptan izin alınmadan hesap erişiminin elde edildiğini tespit eden Line sıkıntı yaşıyor.

Özellikle Asya ülkelerinde oldukça fazla aktif kullanıcısı bulunan Line’nın kullanıcılarına gönderdiği “şifrelerinizi değiştirin” mesajından sonra birçok kişi anında şifresini değiştirmeye başladı. Birçoğu da şifre değiştirmek yerine hesaplarını kapattı. Line böylelikle kullanıcıların birçoğunu kaybetmiş oldu. Line, uygulamaya güveni kaybolan kullanıcılarını yeniden kazanabilecek mi göreceğiz.

Line’nın şirket yöneticileri bu konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Polis ile birlikte işbirliği yaptıklarını, kişilerin izinleri olmadan hesaplara erişenlerin yakalanacağını ve şifre değişimi istenmesinin nedeninin tedbir amaçlı olduğunu açıkladılar.

Line uygulaması ilk olarak televizyon reklamlarıyla adını duyurmuştu. Büyük bir yatırım yapan Line, böyle bir durumdan sonra eski güveni sağlayabilir mi bilinmez ama güvenlik açısından yapılan bu ihmalsizlik şirketin geleceği için hiç iyi olmadı.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.