Line Kullanıcıları Şifrelerini Değiştiriyor!

Geçtiğimiz hafta Hacker saldırısına uğradığı iddia edilen Line, bu haberleri yalanlamıştı. Ama bugün de kullanıcılarına şifrelerini değiştirmeleri yönünde talepte bulundu. Bu durumun sadece önlem amaçlı olduğunu açıkladı.

En popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’a rakip olan Line, istediği başarıyı yakalasa da hackerlarla baş edemiyor. Birçok hesaptan izin alınmadan hesap erişiminin elde edildiğini tespit eden Line sıkıntı yaşıyor.

Özellikle Asya ülkelerinde oldukça fazla aktif kullanıcısı bulunan Line’nın kullanıcılarına gönderdiği “şifrelerinizi değiştirin” mesajından sonra birçok kişi anında şifresini değiştirmeye başladı. Birçoğu da şifre değiştirmek yerine hesaplarını kapattı. Line böylelikle kullanıcıların birçoğunu kaybetmiş oldu. Line, uygulamaya güveni kaybolan kullanıcılarını yeniden kazanabilecek mi göreceğiz.

Line’nın şirket yöneticileri bu konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Polis ile birlikte işbirliği yaptıklarını, kişilerin izinleri olmadan hesaplara erişenlerin yakalanacağını ve şifre değişimi istenmesinin nedeninin tedbir amaçlı olduğunu açıkladılar.

Line uygulaması ilk olarak televizyon reklamlarıyla adını duyurmuştu. Büyük bir yatırım yapan Line, böyle bir durumdan sonra eski güveni sağlayabilir mi bilinmez ama güvenlik açısından yapılan bu ihmalsizlik şirketin geleceği için hiç iyi olmadı.

Görüntülemeler
59
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.