• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

LınkedIn’in Tasarımı Yenilendi!

LinkedIn, tasarımında yeniliğe giderek kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatıyor. İlk olarak bakıldığında Facebook’la benzerlikler taşıdığını görüyoruz. Profesyonel iş hayatı için en ideal iletişim platformu olan LinkedIn, güncellediği tasarımıyla kullanıcılarına birkaç yenilik de sunuyor.

İlk kez 2003 senesinde tanıştığımız LinkedIn, yıllar içerisinde görsel anlamda büyük yeniliklerden kaçınmıştı. Kullanım açısından biraz karmaşık bir arayüze sahip olan platform, artık daha basit, sade ve kolay bir kullanım sunuyor.

linkedin

Kullanıcıların isteklerine de değinen LinkedIn, daha rahat mesajlaşma ve içeriklere ulaşım imkanı sağlıyor. LinkedIn’in yeni bölümleri şöyle; Ana Sayfa, Bildirimler, İşler, Ağım ve Arama, Ben, Ana Akış ve Mesajlaşma.

LinkedIn’in bu bölümlerinden hangisinde olduğunuz fark etmeden istediğiniz kullanıcıya mesaj gönderebileceksiniz. Profesyonel sosyal ağı LinkedIn’in özellikle sohbet ağırlıklı yeniliklere gittiğini görmek mümkün.

Şuanda herkes için aktif hale gelmeyen bu yeni tasarım, çok yakında tüm LinkedIn kullanıcıları için kullanılabilir olacak.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.