Lumia Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Son zamanlarda adını sıkça duyuran ve akıllı telefon piyasasında önemli bir paya sahip olan Nokia Lumia serisi telefonların kullanımı arttıkça bir o kadar da telefonun sıkıntıları ortaya çıkıyor. Sizlere şimdi Lumia serisi telefonlar için nasıl format atacağınızı anlatacağız. Fakat format atma işlemine geçmeden önce telefonunuza neden format atmanız gerekir bunlara bir göz atalım.

  • Telefonunuza internetten indirdiğiniz bir dosyadan dolayı virüs bulaşabilir ve telefonunuzu kullanılamaz hale getirebilir. Bunun çözümü ise telefona format atmaktır.
  • Akıllı telefonunuzda meydana gelen kasma, donma gibi sorunlar olabilir bunun da kesin çözümü format atmaktır. Fakat sistem hızlandırıcı programlar ya da gereksiz uygulamaları kaldırmak geçici bir çözüm olabilir.

Şimdi ise Lumia model telefonlara nasıl format atacağınıza bakalım.

Format atma işlemine başlamadan önce kesinlikle telefonunuzun yedeğini almanızı öneriyoruz. Çünkü format sonrasında telefonunuz ilk günkü gibi olacak. Format atmadan önce telefonunuzun şarjının tam olduğundan emin olun çünkü format atma işlemi yarıda kesilirse telefonunuzu tekrar açamayabilirsiniz.

[alert color=”AD3900″ icon=”9888″]Bu yöntemler denenerek sizlere sunulmuştur. Yine de telefonunuzda oluşabilecek zararlardan MobilAmca sorumlu değildir.[/alert]

Eğer bu dediklerimizi yaptıysanız artık format işlemine geçebiliriz. 2 farklı format atma yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefonunuz eğer açık ise Menü – Ayarlar –  Hakkında – Telefonunuzu Sıfırlayın – Evet yönergelerini izleyin. Fotmat işlemi otomatik bir şekilde başlayacaktır. Telefonunuz yeniden başladığında format işlemi tamamlanmış olacaktır.

2. Yöntem ise bu yöntem diğer yönteme nazaran daha işlem gerektiriyor. Adımları dikkatli şekilde uygulayınız.

  1. Telefonunuzu kapatın ve şarjdan çıkartın
  2. Telefonun ses açma tuşuna basılı tutarak telefonu şarja takın.
  3. Bir müddet bekleyin. Daha sonra ünlem işareti karşınıza çıkacak.
  4. Ardından sırasıyla ses artırma, ses azaltma, açma – kapama tuşu ve ses kısma tuşuna basın.
  5. Son olarak da ekranda 2 tane çark çıkacaktır. Bu çark format atma işleminin başladığına işarettir.

 

Bir müddet sonra telefonunuz yeniden başlayacaktır.  Telefonunuz açılınca format atma işlemi sona ermiş olacaktır.

 

Görüntülemeler
114
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.