Lux Auto Brightness – Android Sistem Uygulaması

lux-and.jpg

Lux Auto Brightness android cihazınızın ekran parlaklığı ve ışık sensörü yönetiminiz emin ellerde. Göz sağlığınız için bir android uygulaması.

Android cihazlarda algılanan ışığın sayısal değerine “lux” diyebiliriz. Lux Auto Brightness android uygulamasında ekranınızın hangi lux değerinde hangi parlaklıkta olacağına siz karar veriyorsunuz.

Örneğin odanızda otururken ışığınız belirlidir ve her gün sabittir. Uygulama ekranından örneğin odanızda 45 lux çıkmış olsun. Ayarlara girerek 40-50 lux değerleri arasında istediğiniz parlaklığı belirleyip kaydediyorsunuz. Odanıza girdiğinizde ekran parlaklığı bu ayarlara göre değişiyor.

Lux Auto Brightness uygulamasının ana ekranında “adjust” yani ekran parlaklığını ne zaman ayarlayacağını belirliyorsunuz. Belirli aralıklarla, ekran uyandığında veya önemli ışık değişiklikleri olduğunda ekran parlaklığını ayarla gibi seçenekler mevcut.

Aynı zamanda karanlık ortamlarda cihazın ekran parlaklığını sistem ayarlarında izin verilen düzeyden daha düşük düzeylere indirebilirsiniz. Bu şekilde geceleri android cihazınızı kullanırken gözlerinizin yorulmasının önüne geçmiş oluyorsunuz.

Uygulamanın ekran görüntüsü ise şu şekilde:

lux-1

Lux Auto Brightness android uygulaması Google Play’de 1400 kez indirilmiş ve 4.5 yıldız değerine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git