• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Mad Max İnceleme

Bu oyun öyle bir oyun ki, klişe olacak ama anlatılmaz yaşanır tarzında. Sinema filmi ile ortalığı kasıp kavuran Mad Max Fury Road’ın oyunu olan Mad Max’i mercek altına alacağım.

Avelanche Studios ve Warner Bros işbirliği ile yapılan Mad Max, PC, PlayStation 4 ve Xbox One içn raflarda yerini aldı. Eylül’ün başında piyasaya sürülmüş olan Mad Max’i bir de benim gözümden bakmanızı istedim.

Mad Max’ın konusu, kıyamet sonrasında değişen dünyanın yaşam şartlarına ayak uydurmaya çalışıyoruz. Aksiyon-Macera türevi bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Su için girdiğimiz mücadeleler, araç geliştirmeleri ve geniş bir haritamız bulunuyor. Açık dünya bir oyun fakat kısıtlı diyebileceğimiz türden, haritamızın içerisinde her yerde düşman bulunuyor.

6

Mad Max’in açık dünya oynanışının anahtarı ise arabalar. Oyunda 50’den fazla araba bulunuyor. Max oyun boyunca Magnum Opus isimli bir hurdayı modifiye edip kendi aracı haline getirmeye uğraşıyorsunuz.

Filimden uyarlama olduğu için Mad Max’ın başına hiç beklemediği şeylerde gelecek oyunda. Gamescom’da da bunların üstünde çok durmuşlardı zaten. Arabanız savaşlarda da büyük önem taşıyor, ilk başlarda kullandığınız zıpkın silahınız ile büyük savaşları kazanabiliyorsunuz. Magnum Opus’u geliştirdikçe daha tehlikeli olduğuna tanıklık edeceksiniz.

5

Arabanızdan indiğiniz zamanlar ise savaş mekanikleri aktif oluyor. Bıçak, taş sopa, pompalılar ile tüm düşmanlarınıza saldırıyorsunuz. Oyunun uzun bir senaryo süresi var. Fiyatına gerçekten yeterli bir seviyede.

 

Yiğit

Yazar: Yiğit

#editör

Dünyanın en ciddi insanıyım. Cıvıklığı hiç sevmem. Kendi aranızla konuşmayın.

274 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.