Matter ile 3D Modelinizi Fotoğrafa Ekleyin

matter_iphone_ipad.jpg

iPhone üzerinde 3D modelleme yapan pek uygulama olduğu söylenemez. Bu hafta App Store’da Editörün seçimi olan Matter uygulaması size kendi çektiğiniz fotoğrafın üstüne 3 boyutlu örnek modelleri yerleştirmenize imkan sunarak yaratıcı fotoğraflar ortaya çıkarmanızı sağlıyor.

Kullanımı çok basit olan uygulamada açılış ekranında ister o an çektiğiniz fotoğrafı isterseniz de önceden çektiğiniz fotoğrafı seçme ekranı sunuyor.

Ardından seçtiğiniz fotoğrafa göre hangi 3D modeli seçmek istiyorsanız ilk seçim ekranını karşınıza getiriyor manzara kişisel siyah beyaz fotoğraf  seçimine göre istediğiniz model seçim ekranına tıklayabilirsiniz.

Bu seçenekelerin ardından kalanı sadece sizin yaratıcılığınıza kalmış objelerden bir tanesini seçtikten sonra yani toplamda 64 seçenekten birini ekledikten sonra gölge ayarıydı saydamlık ayarıydı gibi şeyleri yaptıktan sonra işin son kısmına geliyoruz. Eklediğiniz obje video mu olsun fotoğraf mı ? Çünkü bize o objeyi 3D video yapma gibi bir imkan da sunuyor. İşte Matters üreticilerinin yaptığı birkaç fotoğraf.

matter 5

matter 2matter 3
Kullanması gayet zevkli olan Matter uygulaması bu hafta editörün seçimi ve 4.29 TL’den satışa sunuluyor. Dilerseniz uygulamayı almadan önce uygulamanın orjinal sitesini ziyaret edebilirsiniz. http://matterapp.co/  Uygulamayıda aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

[market link=”https://itunes.apple.com/tr/app/matter/id897754160?l=tr&mt=8″ icon=”iOS”]

One Reply to “Matter ile 3D Modelinizi Fotoğrafa Ekleyin”

  1. IV.Murat dedi ki:

    Uygulama harika herkese öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git