• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

MessageMe Kapanıyor!

Akıllı telefonların vazgeçilmezi mesajlaşma uygulamalarından biri olan MessageMe, Yahoo’ya satıldı ve böylece 8 kişinin yer aldığı ekiple birlikte Yahoo’ya dahil oldu.

Günümüzde anlık mesajlaşma uygulamaları zamanla daha da popülerleşmeye devam ediyor. bu popülerleşme büyük firmaların dikkatini çekiyor ve bu uygulamaları satın almak istiyor. Facebook WhatsApp’ı satın aldıktan sonra şimdi ise Yahoo’da MessageMe’yi satın aldı.

MessageMe’nin Yahoo’ya ne kadara satıldığı ile ilgili bir bilgi yok. İddialara göre milyon dolarlık bir rakamla satılan MessageMe, 8 kişilik ekibiyle Yahoo’ya dahil oluyor.

MessageMe resmi olarak 7 Kasım tarihinde kapatılacak. Mesajlarını yedeklemek isteyenler için kendi resmi sayfasından açıklama yapan MessageMe, uygulama kalktıktan sonra bütün verilerin ve mesajların silineceğini bildirdi.

MessageMe’nin asıl kapatılma nedeni Yahoo’nun kişilere yeni bir servis hazırlaması olduğu söyleniyor. Firmalar mesajlaşma uygulamalarını satın alarak büyük bir yarışa giriyor. Böylece Yahoo, WhatsApp’ı satın alan Facebook’a rakip olacak gibi görünüyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.