• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

MHRS Mobil – Android Hastane Randevu Uygulaması

Hastaneye yolumuz düştüğünde tıbbı sekreterlerin önündeki sıralara girip saatlerce randevu sırası beklemek istemiyorsanız sağlık bakanlığının “MHRS” Android uygulamasını edinmelisiniz.

Android MHRS hastane randevu uygulaması için aşağıda bulunan Google Play butonundan uygulamayı Android cihazımıza yükleyelim.

Ana menüye gelen MHRS simgesine basıp uygulamamızı açalım. Şimdi sıra kime randevu alacağımızda. Örnek olarak kendimize alalım.

Öncelikle eğer bu uygulamayı ilk defa kullanıyorsanız Sağlık Bakanlığı veri tabanına üye kaydı yapmamız gerekli. Bunun için öncelikle aşağıda bulunan Yeni Üye butonundan üye olmamız gerekmekte. Yeni Üye Kaydı oluştururken isim, soyisim, doğum tarihi gibi bilgiler sizden isteniyor.

Üye kaydınızı oluşturduktan sonra TC Kimlik Numaranız ve yeni üye kaydı oluştururken belirlediğiniz parola ile sisteme giriş yapıyorsunuz.

Giriş yaptıktan sonraki adımlar sizin kararınız. Nerede bulunduğunuz, hangi doktordan ve bölümden randevu almak istediğiniz tamamen sizin elinizde.

Oldukça kullanışlı olan bu uygulama kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar almış. Biz yine de bu uygulamayı kullanmanızı gerektirecek sağlık sorunları yaşamamanızı umuyor sağlıklı günler diliyoruz.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.