Microsoft Excel, Play Store’da 1 Milyar Kez İndirildi!

Yazılım firmaları arasında dünya çapında üne sahip olan Microsoft, bütün başarılarını mobilde de gösterebilmek için birçok çalışma yaparak adından söz ettirmeyi başarmıştı. Bu alanda bir dönemin en ünlü akıllı telefon markalarından HTC ve Nokia ile anlaşmalara imza atmıştı. Ama kendine ait işletim sistemiyle akıllı telefon sektöründe istediği başarıyı yakalayamayan Microsoft, maalesef geri çekilmeyi tercih etmişti. Mobilde işletim sistemi çalışmalarını sürdürmeyen firma, şimdilerde mobil sektörde uygulamalarıyla öne çıkmaya başladı. Android uygulama mağazasında firmanın One Drive ve Word gibi programların tarafına geçen Excel de indirilme sayısıyla rekor bir olaya imza attı.

Play Store’da 1 Milyar indirilerek rekor kıran Microsoft Excel, bu sayede firmanın Android uygulama mağazası Play Store’da en fazla indirilen uygulamalarından biri oldu. Samsung Galaxy Note 10 serisi ve birçok cihazda ön yüklü şekilde Excel ile birlikte diğer Microsoft uygulamaları gelmiş olsa da bu indirilme oranı oldukça şaşırtıcı bir durum oldu. Power Point ve One Note gibi bazı Microsoft uygulamaları da bulunuyor. Aynı zamanda firmanın Android kullanıcıları için sunduğu Microsoft Launcher de en çok ilgi gören uygulamalardan biri oldu.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

615 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.