• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Microsoft’tan Android Wear’a Klavye!

Uzun süredir Microsoft’un Android Wear için yenilikler yapacağı ve çok yakında bu yenilikleri yayınlanacağı konuşuluyordu. Bu haberler iddia durumunu geride bıraktı ve Android Wear ile olan proje Microsoft tarafından açıklandı.

Ufak ekranlarda yazı yazmak zor olduğu için Microsoft akıllı saatler için bir klavye hazırlıyor. Uygulamanın adı Analog Keyboard. Uygulamanın özelliği, elle çizilen harfleri metin haline dönüştürmesi ve Android cihazlarda bulunan el yazısını algılama özelliğinin harfler üzerine uyarlanmış olması. Uygulama şu an için beta durumda.

Analog Keyboard uygulaması, Sony SmartWatch 3, LG G Watch ve Moto 360 gibi hem kare hem de yuvarlak ekranlar için kullanılabilecek. Bu uygulama akıllı saatler üzerinden yazı yazmayı daha da kolaylaştıracak. Ayrıca kelime tahmini özelliği de bulunan uygulama, en çok kullanılan kelimeleri ezberliyor.

Henüz geliştirme aşamasında olan Analog Keyboard uygulaması, Microsoft Research sitesinden indirilebiliyor. Ücretsiz olan bu uygulama, şu an için Google Play’de yer almıyor. Android Wear sistemli Analog Keyboard’ı Microsoft Research’den indirerek test edebilirsiniz.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.