Xiaomi’nin MIUI 6 Arayüzü Tanıtıldı!

Bulunduğumuz bu yıl içerisinde adını daha da duyurmaya başlayan Xiaomi, MIUI arayüzünü yeniledi ve resmi olarak tanıtıma sundu.

Xiaomi, özellikle donanım ve yazılım açısından başarısını koruyor. Şimdi ise yeni arayüzünü tanıtan Xiaomi, MIUI 6 ile karşımıza çıkıyor.

MIUI 6’nın yeni özellikleri arasında sürükleme hareketleri yer alıyor. Bulunduğunuz bir sayfada yukarıdan aşağıya doğru parmağınızı sürüklediğinizde bildirim paneliyle karşılaşıyorsunuz. Aşağıdan yukarıya doğru sürükleme yaptığınızda ise arama bölümünü görüyorsunuz.

MIUI 6 Arayüzün özellikleri;

Yeni arayüz ile birlikte performansta da artışlar gözleniyor. Ayrıca batarya içinde onarılmalar yapıldığı görülüyor. Bunun dışında güvenlik açıkları da arayüzün yenilenmesiyle ortadan kalktı. Kamera, galeri ve rehber uygulamalarında sadeliğe yönelmeler olmuş. Menüdeki kırmızı ve turuncu renk patlamalarını gri renk dengeliyor. Kilit ekranında da değişiklikler görülüyor. Kilit menüsünün tasarımı yenilenmiş. Aynı zamanda arayüzün 5 bini geçen teması bulunuyor. Kullanıcılar bu yeni arayüzden oldukça memnun. Yeni MIUI 6 arayüzü, çok yakında Mi2, Mi2S ve MiPad için kullanılabilir olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git