• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Motorola Moto 360 Akıllı Saatin Şarjı 2 Günden Fazla Gidecek

Akıllı telefonlardan sonra artık akıllı saatler de hayatımızın birer parçası olmaya başladı. Dünyanın en önemli telefon üreticileri, artık bu telefonlarla uyumlu olarak çalışabilen akıllı saatler için birbirleriyle yarışa girdiler. Sony ve Samsung ile birlikte Motorola da bu akıma katılmış durumda.

 

Bugüne kadarki akıllı saatler, piyasada orta seviyede alıcı buluyor. Bunun nedenlerinden biri, birbirinden farklı markaların, birbirinden farklı akıllı telefonları destekleyecek ürünler üretmesi. Motorola da, Moto 360 model akıllı saatini üreterek, artık bu piyasada ben de varım diyor.

Ancak işin komik bir yanı da yok değil. Motorola Moto 360’ı tanıttı, özelliklerinden bahsetti ancak hâlen satışa sunmadı. Saatin birbirinden nitelikli özellikleri olsa da, pil gücü kuşkusuz öne çıkıyor. Ünlü İtalyan blog yazarı Luca Viscardi pil ömrü sayesinde, bu akıllı saatin rakiplerini geçeceği görüşünde.

Şarjının yaklaşık olarak 60 saat (2 buçuk gün) gidebileceği söylenen bu akıllı saatin, LG G model saatlerden daha iyi olduğu söylenebilir. Bu uzun ömürlülüğünün yanında, kablosuz olarak şarj edilebileceği de konuşulan Moto 360 olası anlık kesintilerinizde de size destek olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Eğer tüm bu veriler doğruysa, Moto 360 kısa zamanda piyasaya darbe vuracak. Ancak Sony’nin de bu hususta kenara atılmaması gerek. Önümüzdeki kısa vadelik dönemde, Motorola’nın bu şekilde yeniden piyasada yerini alacağı da ön görülemez bir gerçek.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.