Motorola Moto X İncelemesi ve Özellikleri

Motorola-Moto-X.jpg

IFA 2014 Motorola adına da resmen başladı. Yeni nesil Moto X cihazlarını 4 Eylül itibari ile tanıtan Motorola’nın, bu yeni cihazında amiral gemisi yaratmayı amaçladığını gözü kapalı söyleyebiliriz. Sızıntılardan sonra yapılan resmi tanıtımı gelin birlikte inceleyelim.

  • Tasarım

Motorola Moto X, Android 4.4.4 sürümü ile alıcısıyla buluşuyor. 144 gram ağırlığındaki cihazın boyutları ise 140,8 x 72,4 x 9,9 mm şeklinde. Güzel bir özelliği de cihazın suya karşı dayanıklı olması.

  • Ekran

Cihazın 5,2 inçlik dev bir ekranı var. 1920 x 1080 çözünürlüğünde olan AMOLED ekranın piksel yoğunluğu ise tam 424 ppi. Yani bizi harika bir ekran beklediğini söyleyebiliriz. Suya karşı dayanıklı olduğunu zaten söylemiştik telefonun, tabi ki darbeye de dayanıklı bir ekran üretmeleri şaşırtıcı olmaz.

  • Kamera

Motorola Moto X modelinde 13 MP arka kamera, 2 MP ön kamera kullanmayı tercih etmiş. Çift LED flaş bulunan telefonun can alıcı özelliklerinden birisi de video kaydı. Artık 4K olarak da geçen 3840 x 2160 çözünürlüğünde videolar da çekebiliyorsunuz. Otomatik odaklanma, yüz tanıma teknolojisi, dijital yakınlaştırma, HDR, panorama çekim yapabilme ve coğrafi konumlama da cihazın kamerasının özelliklerinden.

  • Donanım ve Pil Gücü

Yeni Moto X, bizi sekiz çekirdekle karşılıyor. Qualcomm Snapdragon 801 8974-AC model yongayı, sekiz çekirdekli Quad core 2,5 GHz Krait 400 işlemci ile destekleyen Moto X, grafik işlemcisi olarak da Adreno 330 tercihinde bulunmuş. 2 GB RAM’i bulunan cihazın, 32 GB boyutunda dâhili hafızası mevcut. Ayrıca cihazda 2300 mAh gücünde pil bulunuyor.

Yorum

Cihazın ekranının ne kadar harika olduğunu söylemek gereksiz olacaktır. Müthiş bir boyut, harika çözünürlük ve inanılmaz piksel yoğunluğu gerçekten artı hanesinde ilk sırayı alıyor. 4G teknolojisini destekleyen cihazın RAM’i ve kamerası yeterli seviyede. Ancak microSD ile hafızasının büyütülemiyor olması belki de bu harika cihazın tek kötü özelliği olarak akıllara kazınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git