Netflix Yapımları Instagram Hikayelerde Paylaşılabilecek!

Dizi ve film izlemek için en çok tercih edilen platformlardan biri olan Netflix, Instagram için yeni özelliğini kullanıma sundu. Netflix’in mobil uygulamasını kullanan herkes sevdikleri dizileri Instagram Hikayeler bölümünde paylaşabilecek. Ayrıca DM üzerinden de aynı işlemi yapabilecekler.

Instagram hikayelerde sıklıkla dizi ve film önerileri yapıldığını biliyoruz. Özellikle yabancı dizi izleyen bir kitle, story bölümünde dizinin afişini paylaşarak öneride bulunuyordu. Artık yeni özellik sayesinde tavsiye ettiği Netflix yapımını, direkt uygulamaya yönlendirerek paylaşmış olacak. Netflix uygulamasına gelen bu özellik, iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Uygulamayı güncelleyerek bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Spotify’da dinlediğimiz bir şarkıyı Instagram hikayelerde nasıl paylaşıyorsak, Netflix dizilerini paylaşmak da o kadar basit. Uygulama üzerinden seçtiğiniz bir dizinin hemen altında yer alan paylaşma butonuna tıklayarak önünüze gelen uygulamalar arasından Instagram’ı seçerek hikayelerde paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda paylaşmadan önce bir mesaj veya emoji de ekleyebilirsiniz. Böylelikle paylaştığınız bir dizi – filmi takipçileriniz Netflix üzerinden paylaştığınızı görecek ve üzerine tıkladıklarında yapım hakkında detaylara ulaşabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.