Netflix’e Sigara Yasağı Geliyor!

Online dizi – film izleme platformları arasında en popüler olmayı başaran Netflix, bu başarısını biraz da özgür içeriklerine borçlu diyebiliriz. Ancak en son alınan bilgilere göre Netflix’e de kısıtlama geliyor. Bundan sonra Netflix’de yayınlanan tüm dizi ve filmlerin çoğu sahnesinde sigara gösterimi olmayacak. Bu nedenle uygulama, olabildiğince sigara kullanılan sahnelere yer vermeyecek.

İnsanların çoğu, yayınlanan dizilerde sigaranın zararlarına değinilmediğini, hatta olumlu yönlerinin öne çıkartıldığını belirtti. Uygulamadaki içeriklerde yer alan sigara kullanımının gençler için kötü örnek teşkil ettiği Netflix tarafından da onaylandı. Böylelikle 14 yaş sınırı bulunan dizi, film veya belgesel gibi tüm içeriklerde yakın zamanda sigara, e-sigara gösterimi yasaklanacak.

Araştırmalar sonucunda Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri olan Stranger Things’in ilk sezonunda 180’den fazla sigara göründüğü belirtildi. Dizinin 2. Sezonunda ise bu rakam 260’ı geçti. Sigaranın çok fazla kullanıldığı tek platform elbette Netflix değil. Aynı zamanda Hulu ve Amazon Prime Video gibi platformlar da bu sahnelere sıkça yer veriyor. Netflix’in gösterdiği bu hassasiyetinin ardından bu platformlarda da aynı yasağın gelmesi bekleniyor. Peki, siz bu kısıtlama hakkında ne düşünüyorsunuz? Netflix’in sigara yasağı sizce ne kadar doğru?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git