Netflix’in Rakibi HBO Max’in İlk Dizisi Belli Oldu!

Dizi – film tutkunlarının yakından takip ettiği Netflix platformuna bir rakip daha geliyor. Son dönemde Game Of Thrones, Big Little Lies ve Chernobyl gibi dizileri yayınlayan HBO, Netflix’e rakip olacak yeni servisini duyurdu. HBO Max, ilk olarak 90’lı yıllarda yayınlanan ve günümüzde hala severek izlenen Friends dizisini yayınlayacak. Bir dönem Netflix’te yer alan Friends, kısa süre önce sessizce kaldırılmıştı.

HBO Max, Netflix’e rakip olarak ortaya çıkıyor ve bu yolun başlangıcında güçlü bir diziyle tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. Friends, hem kült bir yapım hem de yalnızca dizi izleme sitelerinde izlenebilen bir dizi. Popüler dizi izleme platformlarında yer almayan bu dizi için HBO Max, yayın hakları için talepte bulundu. Önümüzdeki sene bahar ayında yayında olacak olan bu servis, HBO’nun Premium yapımlarını da yayınlayacak. Aynı zamanda Friends dışında diğer başarılı birçok dizinin de hakları satın alınabilir. Ancak başlangıç olarak 7 orijinal yapımla hizmet verecek.

Bu servisin ücreti hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı. Netflix, ABD’de 12.99 Dolar gibi bir abonelik ücreti alırken HBO Max’ın nasıl bir fiyat belirleyeceği merak ediliyor. Tahminler 15 Dolar olacağını gösteriyor. Bu servisler arasındaki rekabet savaşları fiyatları da etkileyecektir. Son olarak WWDC 2019 etkinliğinde duyurulan Apple TV+’da bu rekabete dahil olacak gibi duruyor.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.