• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Nokia Lumia 520 Camgöbeği Rengiyle 25 Farklı Ülkede Satışta

Rengârenk akıllı telefonların mucidi Nokia Lumia, 520 modelini duyurduktan sonra kısa sürede başarıya ulaşmış ve telefon, en popüler Windows işletim sistemine sahip cihazlardan biri hâline gelmişti. Düşük seviyedeki özelliklerine rağmen (512 MB RAM’i vs.) Windows 8.1 sürümü güncellemesini alan telefona, şimdi bir de renk güncellemesi geliyor. İngilizcesi Cyan olarak bilinen rengin, Türkçe karşılığı camgöbeği rengi şeklinde çevriliyor.

Lumia 520 cyan

Ayrıca bu yeni rengin yanında, yeni bir başlat menüsü, söz akımına ayak uyduran Qwerty klavye, yeni dosya yöneticisi, bildirimler için yeni Bildirim Merkezi, takvim eklentileri, Internet Explorer 11 için şifre geliştirmeleri gibi birçok özellik de ekleniyor. İngiltere’de yaşayanlar için ise yeni bir Cortana yani telefon desteği geliyor.

Nokia Lumia 520’nin camgöbeği rengiyle 30 farklı ülkede satışa sunulması bekleniyor. Hâlihazırda 25 farklı ülkede şu anda satılmakta. Bu ülkeler; Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Makedonya, Karadağ, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya ve İngiltere. Henüz satışa sunulmamış 5 ülke arasında Türkiye’nin olup olmadığını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.