Nokia’nin Phableti Lumia 1520

Abu Dhabi’de düzenlenen Nokia World etkinliği sırasında tanıtılan Nokia’nın yeni Phablet’i Lumia 1520 büyük ilgi topladı. Daha büyük daha iyi anlama gelmez ama Nokia Lumia 1520 ile bu deyimi alt üst etmiş. Telefonu hem büyütmüş hem geliştirmiş. 6 inçlik Nokia Lumia 1520 bu zamana kadar yapılmış en hızlı Windows yazılımlı akıllı cep telefonu ünvanını teknik özellikleri ile sonuna kadar hakediyor. Daha ince ve hafif olan Lumia 1520 beklentilerden çok daha karizmatik bir yapıyla piyasaya sürülmüş.

#Lumia 1520 İnceleme

Dışı kadar içi de büyük beğeni toplayan Lumia, Nokia tarafından en iyi işlemci ve yazılımlarla donatılmış. Qualcomm Snapdragon 800 işlemci ve 2,20 Ghz hızlı 4 çekirdeğe sahip Lumia akranlarının gerisinde kalmayacak bir hıza sahip. Görüntü kalitesinden de ödün vermeyen Nokia, Lumia ‘ya  Full Hd (1080 × 1920 px) kalitede oldukça canlı ve renkli görüntü imkanını sağlamış. Ağırlık olarak 209 gramla Note 3’ten ağır ama One Max’ten hafif olan Lumia, incelik yönünden her ikisinden de ince. Fiyatıyla eleştirilen  Lumia, kullanıcılarını bu yönünden biraz üzmüş olsa da Lumia 1520, Microsoft’un Windows Phone 8‘de yaptığı birçok geliştirmenin avantajını tam olarak kullanıyor ve bu Windows işletim sistemine sahip telefon çoğu işadamının işine yarayacak gibi.

lumia 1520 karsilastirma

Kamera yönünden de geri de kalmayan Lumia 20 megapiksel kaliteyle bazılarına fark bile atmış ama 1.2 megapiksellik ön kamerası şaka gibi bir isyan yaratmış kullanıcılar üzerinde.

Nokia Lumia 1520 müthiş bir telefon ancak fiyatının 2.000 liraya yakın olmasını düşünürsek, kararınızda acele etmemeniz yerinde olur. Samsung’un ve Android’in en iyi amiral gemilerinden Galaxy Note 3 şu an yaklaşık 2.100 TL’ye satılıyor ve en az Lumia kadar iyi bi telefon.

Görüntülemeler
29
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.