Oppo, Polaroid’e Dava Açılabilir

CES 2015’in yankıları devam ediyor. Bir çok yeni ürünün tanıtıldığı CES 2015’te Polaroid, Selfie adındaki cihazını duyurdu. Akıllı telefon pazarını girişini hızlı yapan Polaroid’e yeni deva gelebilir.

Polaroid’in yeni modeli Selfie gerek donanımı gerek diğer özellikleri ile Oppo N1 taklidi olarak görülüyor.

720P HD IPS LCD, 5.5 inçlik ekrana, 13 megapiksel kameraya, 8 çekirdekli MediaTek işlemcisine sahip cihazda 2 GB ram bulunuyor. Polaroid’in yeni modeli Selfie’de ayrıca 16 GB dahili depolama alanına sahip.

5.9 inç boyutta Full HD çözünürlük sunan IPS LCD ekrana sahip Oppo N1 ise 13 megapiksel kamera, Snapdragon 600 işlemci ve 2GB Ram’e sahip. Ayrıca N1’de 16 ve 32 GB olarak iki farklı dahili depolama seçeneği var.

Teknik özelliklerin benzerliğini bir yana bırakın tasarım olarak ta Polaroid Selfie ve Oppo N1 birbirine benzemekte. Neredeyse tek farklılıkları boyutları diyebiliriz.

Çalınma durumlarına karşı açıklamada bulunan Oppo döner kameralı telefonların yaratıcılarından olduklarını belirtip üçüncü şahıslara lisans hakkı verilmediğini bu yüzden dava açma hakkını saklı tuttuklarını söyledi. Ayrıca cihazın Oppo N1’in satıldığı pazarlarda satlmasına izin verilmeyeceğini belirtti.

Henüz dava açılmasa da  yakındaOppo N1’in Polaroid Selfie modeli için mahkemeye başvurma ihtimali yüksek.

Görüntülemeler
65
Konu Etiketleri:
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.