Orijinal Motorola Moto G 59,99 Dolara Satılıyor

Motorola, 1928 yılında ABD ‘de kurulmuş bir teknoloji şirketi. Özellikle 90’lı yılların sonu ve 2000’li yılların başlarında çıkarmış oldukları cep telefonları ile bir döneme darbe vurmuşlardı. Ancak gelin görün ki kriz Motorola’nın da kapısını çalmış ve şirket 9 Milyon Dolara alıcı bulmuştu.

Motorola Moto G

 

Telefon üretimine akıllı telefonlar ile hız vermeyi amaçlayan Motorola, Moto G modelini satışa sunduğunda fiyatı 179 dolardı. Tabi Verizon, Mobil Boost gibi yabancı kuruluşlardan sözleşmeli ve ön ödemeli olarak 99,99 dolara satın alınabilmekteydi. Ancak artık serbest piyasa öyle hâle geldi ki, Motorola Moto G model telefonu 59,99 dolara bile satın alabiliyorsunuz. Peki yaklaşık 60 dolara sahip olunan bu cihazın özellikleri ne? Biraz da onlardan bahsedelim…

Bilindiği üzere Moto G Android 4.4 Kitkat versiyonuna sahip. 4,5 inçlik 720×1280 çözünürlüğünde geniş mi geniş ekranı var. Kamera konusunda rakiplerine göre zayıf kaldığı söylenebilir, keza Moto G yalnızca 5 MP kameraya sahip. Ayrıca telefon dört çekirdekli Quad Core Snapdragon 400 işlemcisine, 1 GB RAM’e ve 2070 mAh pil gücüne sahip.

Fiyatı her ne kadar çok iyi görünse de, Motorola’nın bu telefonun yakın zamanda halefini çıkaracağı bekleniyor. Motorola’nın, G2 ya da G1 Plus adı altında 10 Eylül’de tanıtım yapması bekleniyor. Üstelik yeni tanıtılacak cihazın ABD’de 250 dolardan satışı gündemde. Her ne kadar Moto G’nin 4 katı fiyatına da sahip olsa, eğer kamerası, RAM’i ve pil gücünün arttırılması, fiyatına göre alınabilir kılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git