Ottomania ile Osmanlı’da Kalenizi Savunun!

  • Onur
  • - 10 Haziran 2014

Günümüz popüler oyunlar temalarından kale savunma oyunları arasında bir yenisi daha eklendi. Ottomania, bir çoğunuzun yakından tanıdığı Plants vs Zombie oyunun mantığı kullanılarak hazırlanmış. Ottomania’ya Osmanlı Padişahlarından Osman Bey, Fatih Sultan ve Kanuni emirlerinde oynuyorsunuz.

Ottomania tamamen Osmanlı kültürünü yansıtmakta ve ilk başta açık olan Osman Bey padişahı ile oyuna başlamaktasınız. Oyunun başında Kanuni ve Fatih Sultan kilitli oluyor. İlerleyen zamanlarda oynaya oynaya açıyorsunuz. Oyunumuz Anadolu topraklarında başlayıp taa Balkanlara kadar uzanıyor ne kadar çok galibiyet alırsanız o kadar ilerliyorsunuz. 🙂

Oyunda altın mantığı yok. Yani Plants vs Zombie’de nasıl ay çiçeği gibi bir şey koyduğumuzda güneşleri topluyorduk, burada ise kazanları dizip içinden hoşafları topluyoruz. O hoşaflarla okçu, kılıç, topçu gibi askerleri yerleştirip oyunu kazanmaya bakıyoruz.

Ottomania_2

Oyun içi diyaloglar çok güzel. Hücümmm, yettim garii, Bre zındııkk! gibi Osmanlıda kalma replikleri oyun sırasında görebilirsiniz. Daha hızlı gelişmek içinde oyun içi satın alım yapıp altınlarınızı oyun için kullanabilirsiniz.

İsmail Özkan, Timur Shakırov, Mustafa Kadem, Ali Tunç, Ferzan K. Aygen ve Başar Bostancı olmak üzere 6 kişi tarafından oluşan Artic Camel Games ekibi gayet başarılı bir işe imza atmış.

Oyun iOS Platformunda iPhone için 1.99TL iPad için 4.99 TL

Android Platformunda ise ücretsiz bir şekilde sunulmakta.  Oyunu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Ayrıca oyunu bir de video olarak inceledik.

[market link=”https://itunes.apple.com/tr/app/ottomania/id867437509?l=tr” icon=”iOS”]

 

[market link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.agmlab.ottomania” icon=”Android”]

http://www.youtube.com/watch?v=-Ib5LzHk0VQ

Tüm Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.