Oyunları nVidia Ekran Kartıyla Çalıştırma

MobilAmca‘dan herkese merhaba arkadaşlar. Bu gün sizlerle Nvidia ekran kartı olan yani optimus teknolojisi bulunduran laptoplarda oyunları nVidia Ekran Kartıyla çalıştırmayı göstereceğim.

Bu sorun bazı oyunlarda ana ekran kartı yerine INTEL ekran kartı ile açılması sonucu oluyor. Bizim sistemimizde de çift ekran kartı bulunuyor. Sizlere ilk bahsetmek istediğim nVidia’nın GPU denetleyicisi ile yapılan.1

Sekmelerden Masaüstü‘ne tıklayıp Bildirim Alanında GPU Etkinliği Simgesini Göster butonuna tıklıyoruz. Bunu dedikten sonra saatin oraya nVidia simgesi geliyor. Simgeye tıkladığımız zaman harici ekran kartını kullanan uygulamaları görebiliyoruz. Oyunlar veya 3D bir uygulama açtığınız da burada görebileceksiniz.

2

Eğer açtığınız oyunda harici değil de INTEL GPU kullanıyorsa, oyunun simgesine sağ tıklayarak Grafik İşlemci ile Çalıştır> Yüksek Performanslı nVidia işlemcisi ile çalıştıra tıklayabilirsiniz. Böylece oyun bu seferlik yüksek performanslı olan kartınızdan başlayacaktır. Bu olayı kesin olarak uygulamak istiyorsanız, yani her oyunu açtığınız da onu kullansın istiyorsanız, 3D ayarlar yönetilmesinden Ekle kısmından istediğiniz Oyunun Launcer.exe’yi buraya ekliyorsunuz. Eğer iconu gözükmüyorsa Oyunu yüklediğiniz dosya yoluna gidip exeleri buradan seçtikten sonra yine Yüksek Performanslı nVidia İşlemciyi seçiyoruz.

3

Görüntülemeler
331
Konu Kategorileri:
Konu Dışı

Tüm Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.