Özel Numaraya Kapatma (Turkcell, Vodafone, Turk Telekom)

ozel-numaraya-kapatma.jpg

Günümüzde cep telefonu kullanmayan 14 yaş üzeri insan kalmamıştır herhalde. Cep telefonunun bu kadar yaygınlaşması ile bilinmeyen numaralardan gelen SMS’ler, gizli özel numaralardan gelen aramalar da arttı tabi. Hoşnut olmadığımız bu durumdan nasıl kurtulacağımıza gelin birlikte bakalım.

Turkcell Özel Numaraya Kapatma

Turkcell için gizli numaralardan gelen aramayı kapatmak için birkaç yol bulunuyor. Ancak biz en kolay olanı paylaşalım. Cep telefonunuzdan *253# yolunu tuşlayarak telefonunu özel numaraya kapatabilirsiniz. Tekrar açmak istediğiniz zaman aynı şekilde *253# kodunu tuşlayıp arama tuşuna basarak gizli numaralara telefonunuzu açabilirsiniz.

Vodafone Özel Numaraya Kapatma

Vodafone’da da Turkcell gibi birkaç yöntem mevcut. En basiti ise telefonunuz SMS bölümüne gelerek GIZLI AC yazınız. 7046‘ya SMS attığınızda telefonunuz özel numaraya kapanacaktır. Gizli numaralardan gelen numaraları tekrar alabilmek için GIZLI KAPAT yazıp aynı şekilde 7046‘ya SMS göndermeniz yeterlidir.

Turk Telekom Özel Numaraya Kapatma

Turk Telekom özel numaraya kapatma servisi Turkcell ile aynı. Turkcell’de olduğu gibi *253# yaparak telefonunuzu özel numaraya kapatabilirsiniz. Yine aynı şekilde tekrar *253# yazıp arama tuşuna basarak özel numaraya telefonunuzu tekrar açabilirsiniz.

Ülkemizde kullanılan 3 operatör için de özel numaraya kapatma servislerinden bahsetmiş olduk. Konu ile ilgili yaşadığınız sorunları YORUMLAR bölümünden bize iletmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git