Periscope Android İçin Yayınlandı!

Son dönemdeki en popüler uygulamalardan biri olan Periscope, ilk olarak iOS kullanıcıları için yayınlanmıştı. Şimdi ise Android için de kullanıma sunuldu.

2015 yılının başlarında Twitter tarafından satın alınan ve yavaş yavaş popülerliğini ilan eden Periscope, canlı yayın yapmak isteyen tüm kullanıcılar için hizmet sunuyordu. Telefonları üzerinden canlı yayın yapan iOS kullanıcıları, Android kullanıcılarından önce uygulamayı keşfetme fırsatı yakalamışlardı. Uygulamayı kullanmayı sabırsızlıkla bekleyen Android kullanıcıları ise bugün itibari ile Periscope’a kavuştular.

Periscope uygulaması, Twitter’a ait olduğu için uygulamayı kullanmaya başlarken Twitter listenizdeki arkadaşlarınızın hesapları size tavsiye ediliyor. Bu kısmı pas geçerek diğer dünyaca popüler online kanallara bakabilir, kendinizde bir canlı yayın yapabilirsiniz. Yayının yapıldığı esnada görüntünün hemen altında eş zamanlı yorumlar da yapılabiliyor.

Periscope’un Android versiyonu Türkiye için şuan aktif değil. Bugün / yarın ülkemiz için de yayınlanacak olan Periscope uygulamasını Android 4.4 ve üstü tüm cihazlar kullanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.