Periscope Artık Türkçe!

Son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan Periscope, artık Türkçe. Canlı yayın yapmaya yarayan bu uygulama için yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme sayesinde Periscope’a Türkçe dil desteği geldi.

İlk olarak iOS kullanıcıları için kullanıma sunulan, geçtiğimiz haftalarda da Android için yayınlanan Periscope, güncellenen sürümüyle yeni dil desteğini kullanıcılarına sunmakla kalmıyor, aynı zamanda yaşanan ufak sorunları da ortadan kaldırıyor.

Türkçe dil desteğinin yer aldığı bu güncelleme, şimdilik iOS kullanıcıları için yayınlandı. Türkçenin yanı sıra 29 tane daha dil desteğinin yer aldığı güncelleme sayesinde izlediğiniz bir canlı yayının bağlantısını Twitter hesabınızdan paylaşabilmeniz için ayrı bir seçenek de yer alıyor.

Uygulamaya ayrıca harita bölümü de eklendi. Bu sayede dünya çapında yapılan canlı yayınlara haritadan bakabiliyorsunuz. Önceden “yeniden gösterimler” yavaş gerçekleşiyordu. Artık bu özellik daha hızlı oldu.

iOS için yayınlanan bu yeni güncelleme, kullanıcılar tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Çok yakında Anroid için de Türkçe dil desteğinin geleceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.