Periscope Güncellendi!

periscope.jpg

Son dönemin en popüler uygulamarından biri olan Periscope’a önemli bir güncelleme geldi. Twitter’ın canlı yayın uygulaması olan Periscope, her güncellemesiyle yenilikleri de beraberinde getiriyor.

İlk olarak iOS için kullanıma sunulan Periscope uygulaması, daha sonra Android kullanıcıları için de yayınlanmıştı. Android için kullanıma sunulduktan sonra kullanıcılar birçok problem ile karşılaşmışlardı. Uygulama, bugün yeni bir güncellemesini daha yayınladı.

1.0.2 sürümündeki yeni Periscope güncellemesi ile gelen en büyük değişiklik, profilin düzenlenebilecek olması. Android için yayınlanan bu güncelleme ile önceden Twitter’dan otomatik olarak alınan kişi bilgileri, artık düzenlenebilecek. Profil resmi ve kullanıcı adı gibi bilgilerin değiştirilebileceği uygulamada, fotoğraf için yalnızca kamera albümünden fotoğraf alınabiliyor. Diğer klasörlerden fotoğraflara erişebilme imkanı daha sonraki güncelleme ile geleceğe benziyor.

Twitter’ın canlı yayın uygulaması olan Periscope’un yenilikleri bunlarla sınırlı değil. Ayrıca bildirim şeklini düzenleyebilecek, yaptığınız yayınları tek bir yerde depolayabileceğiniz gibi, birçok hata onarımları da güncelleme ile birlikte gelen yeniliklerden.

iOS için bulunan Türkçe dil desteği, Android kullanıcıları için hala yayınlanmadı. Kullanıcılar bir sonraki güncelleme ile birlikte dil desteğinin de geleceğini umut ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git