Oyun
730 görüntüleme 0 yorum

PES 2017 ve FIFA 17 Karşılaştırması!

Yazar:Tarih:19 Haziran 2016
 

2017’nin en merakla beklenen oyunları arasında yer alan FIFA 17 ve PES 2017’yi tüm özellikleriyle birlikte sizler için karşılaştırdık. İşte PES 2017 ve FIFA 17 karşılaştırması!

Futbol denilince akla 2 oyundan fazla ne yazık ki gelmiyor. Hal böyle olunca da bunların birbiriyle karşılaştırılması kaçınılmaz oluyor. Pes 2017  ve FIFA 17  karşılaştırma yazımız da oyunlara ait özelikleri değerlendiriyoruz.

PES 2017

İlk çıktığı zamanlarda ve bir süre boyunca büyük üstünlükler sağlayan PES serisi, son 3-4 yıldır bu liderliğini yitiriyor gibi duruyor. Yine de boş durmayan ve her yıl yaptığı gibi yenilikler getiren Konami, oyunun gerçekçiliği konusunda yenilikler olacağını açıkladı.

Oyunu nasıl yönettiğinizi anlayıp ona göre karşılık veren bir yapay zeka karşımız da olacak. Bunun yanı sıra ise kalecilerde büyük bir güncelleme olacak ve artık saçma goller yemeyecek. Fox Engine oyun motoru ve grafiksel gerçekçiliği bazıları tarafından tam sevilmese de geçer not alan PES serisinde, hayranların en büyük soru işaretini oyun modları ve lisanslar oluşturuyor.

Bunun yanı sıra stadyum çeşitliliği ve rastgele oyuncu yüzleri gibi sorunlara çözüm bulması durumunda kesinlikle çok sağlam bir PES 2017 ve PESserisi bizi bekliyor olacak.

EA Games ve FIFA 17

Futbol değişti sloganı ile ortaya çıkan FIFA 17, PES’den yine bir adım önde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Battlefield serisinde gördüğümüz Frostbite oyun motorunu kullanacağını bize duyurdu. The Journey modunu hayranlarına sunarak rakibine hem oyun gerçekçiliği hemde oyun modlarınca  tahtını koruyacağının sinyallerini şimdiden verdi.

The Journey modu, Premier Lig’den istediğiniz bir takımla, altyapıdan beri hem saha içi hem saha dışı kontrol edebileceğiniz Alex Hunter’in hikayesini taşıyor. Lisans, stadyum çeşitliliği ve diğer yönlerden sıkıntısı olmayanFIFA, çoğu kişinin PES serisinden önde gördüğü oyun gerçekçiliğini de özellikle duran toplarda, penaltılarda iyileştirmeye giderek geliştirdi.

Gelişen yapay zekası ile de bu yıl iyice hayranlarını heyecanlandıran FIFA 2017, 29 Eylül’de raflardaki yerini alacak.

İlk yorumu siz atın!
 
Cevapla »

 

Yorum Yaz