Plague Inc. – Strateji Oyunu

plague-inc.jpg

Plague Inc. oyununda sizden tüm insanlığı yok edecek bir hastalık geliştirmeniz isteniyor.

Android oyununun ilk bölümüne bakteri geliştirerek başlıyorsunuz ve bölümleri geçtikçe zorluk derecesi artmakla birlikte virüs,mantar ve parazit gibi hastalık yaratan mikropların hangisini geliştireceğinize karar veriyorsunuz.

Dünya haritasında ilk olarak hangi ülkeye yayılacağınız taktiksel olarak çok önemli çünkü ülkelerin sağlık hizmetleri gelişmişlik düzeyine göre ayarlanmış. Güney Afrika’dan başlamanızı tavsiye edebilirim hem hızlı bir şekilde gelişip hem de deniz yolu ile diğer kıtalara yayılabilirsiniz. Hastalıklı kıtalar kırmızılaşıyor ve virüsünüz öldürmeye başladığında renkler kararıyor.

Plague Inc. oyununda birkaç taktik vererek devam edelim. İlk kademelerde hastalığınız kendi kendine semptom geliştirmiyorsa önceliğinizi tüm dünyaya yayılmaya verin. Hiç bir semptomu almayın böylece dünya sizi fark etmeden yayılabilirsiniz. DNA’larınızı hastalık bulaştırmaya harcayın ve tüm dünyaya yayıldığınızda bir uyarı geliyor. “Dünyada hastalığa yakalanmayan kalmadı” diye. İşte bu noktadan sonra semptomlarınızı geliştirip tüm insanları öldürmeye yönelebilirsiniz.

Eğer hastalığınız kendi kendine semptom geliştiriyorsa, insanların üreticiliğini azaltan ve onları hareketsiz birer hedef haline getirmek için semptom sayfasında sol alt köşede bulunan semptomları geliştirerek dünyanın üretkenliğini azaltabilirsiniz. Böylece insanlar hastalığınızı fark etse bile kür geliştirme hızı azalacaktır.

Kür geliştirme hızını azaltmak için sol alt köşedeki semptomların yanı sıra, hastalık dayanıklılığı sayfasında bulunan ilaç dayanıklılığı ve kür geliştirme zorluğu özelliklerine DNA harcamanız gerekir.

Oyunda hastalığınızın sıcak-soğuğa karşı dayanıklılığını geliştirmeye de önem verin. İlaçlara karşı önlem alın. Siz de uyguladığınız taktikler varsa aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Plague Inc. Android oyunu Google Play’de 169 bin indirilmeye ve 4.5 yıldıza sahip.

[market link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miniclip.plagueinc&hl=tr” icon=”Android”]

6 Replies to “Plague Inc. – Strateji Oyunu”

 1. ersin dedi ki:

  bu oyunun amacını bir yerde okudum virüsü yok etmek amacımız yanda iksir biziz ve oyunu her seferinde kazanıyorum güzel oluyor ama sıkıcı bır az sitet okudum

 2. Ali dedi ki:

  Ersincigim tum insanlari oldurmek amac kur biz degiliz.

 3. Osman dedi ki:

  indirme linki nerde körmüyüm yoksa

  1. Sinan dedi ki:

   Konuya eklendi. 🙂

 4. minubusun ustune yukaridan atlayan adanali dedi ki:

  beyler bence oyunun sistemi rastgele isliyor cunku ben bakteriyi goland da baslattim virus kilidi acjlinca yine ayni seyi yaptim ama fazla gelistirmedim zaten kendisj yapiyor ve jlk oynayisimda virusu aldim kolay olarak tabi ve sansimda vardi bakteride zoru secerseniz hicbirseye asiri kacamazsjniz oldumcule versen hastaljk yayilmiyor hastala versen tedaviyi sonuna kadar engellesen yinede cok hizli ilerliyor

  1. Sinan dedi ki:

   Taktiğiniz için teşekkürler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git