PlayStation 4 6.72 Güncellemesi Yayınlandı!

Sony, bilindiği üzere zaman zaman büyük boyutlarda güncellemeler yayınlıyor ve depolama alanının çoğunluğunu işgal ettiği için oyuncuların tepkisini topluyordu. Son yayınlanan 6.72 güncellemesiyle beraber bu tepkilerden biraz olsun uzaklaştı. Büyük güncelleme için biraz daha zaman varken, büyük değişikliklerin olduğu sürüm için kullanıcıların depolama alanında yer açmalarına değeceği belirtildi.

Yeni güncelleme kullanıcılara neler sunuyor?

Yayınlanan güncelleme ile beraber göze çarpan büyük bir değişiklik bulunmuyor. Yalnızca karşılaşılan yavaşlık sorununu ortadan kaldırıyor. 463 MB boyutundaki güncelleme, asıl yenilikleri sonraki güncellemeye saklıyor.

Büyük güncellemede bizleri neler bekliyor?

Öne çıkan ilk yenilik, “parti sohbet sistemi” oluyor. Bu yazılım ile birlikte sohbet odasının boyutu büyümüş olacak. Diğer yenilikler ise kaliteli bir ses ve ağ bağlantısının geliştirilmesi olacak. Ayrıca iki ayrı ekranda iki ayrı içeriği aynı anda gösterilmesine yarayan 2. ekran özelliği, kullanım performansını artıracak. Böylelikle sohbet odasındaki arkadaşlarınıza attığınız sesli mesajlar sohbet ekranına da yazı olarak gitmiş olacak. Sesli olarak gönderilen mesajın yazılı şekilde de gönderilmesine imkan tanıyan bu özellik, maalesef yalnızca İngilizce dili destekliyor. Şimdilik Kuzey Amerika’da kullanılabilen bu sürüm, yakın zaman içerisinde Avrupa için de kullanıma sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git