Pokemon Go Güncellendi!

Pokemon Go Güncellendi!

Bir dönemim en popüler oyunlarından biri olan Pokemon Go için yeni bir güncelleme yayınlandı. Eskisi kadar popüler olmayan oyun, yayınladığı güncellemeler ile kaybettiği kitlesini yeniden kazanmaya çalışıyor.

Pokemon Go, ilk çıktığında büyük ilgi görmüştü. Zaman içerisinde oyuna ilgi azalsa da maddi gücünü hala korumaya devam ediyor. Ancak bazı ataklar yapmazsa bu gücü kaybedeceğini bilen Pokemon Go, kullanıcılarına yeni güncellemeler sundu. Yayınlanan iki güncelleme ile beraber elli pokemon daha oyuna dahil olmuş oldu. Aynı zamanda hava durumu özelliği ile oyun gerçekçiliğini arttırdı.

Yeni hava durumu özelliği, oyunu oynayan kişilerin yaşadığı yerdeki hava durumunu oyuna dahil ediyor. Yani eğer hava yağmurluysa Pokemon Go oyununda yağmurlu havada görünen pokemonlara rastlamak daha kolay olacak.

Pokemon Go, yayınlandıktan 3 ay sonra 600 milyon dolara yakın bir kazanç sağladı. Geçtiğimiz sene itibariyle bu kazanç 950 milyon dolara ulaştı. Ayrıca akıllı cihazların uygulama mağazalarından en çok indirilen uygulama olmuştu. Oyuncuları yürütmesiyle bilinen oyun sayesinde kişiler 8.7 milyar km yürüme mesafesine ulaştı.

Yazar Hakkında

Funda

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.