Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Son dönemin bağımlılık yaratan oyunu Pokemon GO, iOS ile Android için yayınlaşmışken hala bu oyunun nasıl oynandığından haberiniz yoksa detaylar yazımızın devamında…

Günümüzde her yerde oynayan birine rastladığımız Pokemın GO oyunu, şuanda yalnızca çok az ülkede resmi olarak oynanabiliyor. Buna rağmen ülkemizde oyunun popülaritesi oldukça iyi durumda. Türkiye’de yayınlanmayan Pokemon GO oyununu nasıl indireceğinizi ve oynayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

pokemongo

Android bir cihaz kullanıyorsanız Pokemon GO’nun APK dosyasını indirmeyle başlayabilirsiniz. Daha sonra Güvenlik ayarlarından Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver dedikten sonra uygulama mağazasının haricinde indirdiğiniz dosyaları cihazınıza yükleyebilirsiniz.

iOS bir cihazınız varsa Apple hesabınızı Avustralya, Yeni Zelenda ve Kuzey Amerika ülkelerinden birinde göstermelisiniz. Bunun için bulunduğunuz ülkeyi bunlar arasından birini seçip yeni Apple ID hesabı açmanız gerekiyor. Hemen ardından App Store’dan Pokemon GO’yu kolayca indirebilirsiniz.

Sanal gerçeklik oyunu olan Pokemon GO, bir karakter oluşturarak oynamaya başlayabileceğiniz bir oyun. Oturduğunuz yerden değil de hareket halinde Pokemon avına çıkacaksınız. Sokak sokak gezerek avladığınız pokemonlardan bir koleksiyon oluşturmaya başlayacaksınız. Elinizdeki koleksiyonla başka kişilerin pokemonlarıyla savaşa girip Pokemon transferi yapabilirsiniz. Koleksiyonunuzdaki Pokemonlar bir yerden sonra Poke Top’larına ihtiyaç duyacak. Bu topları parayla satın almanız gerekiyor. Pokemon Go’nun aynı zamanda çok fazla şarjınızı tüketeceğini de belirtelim.

Tüm Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.