Rovio’nun CEO’su ve Angry Birds’ün Yapımcısı Görevini Bırakıyor

Angry-Birds.jpg

Rovio, 2009 yılında Angry Birds oyununu duyurduğunda yalnızca iOS için oynanabiliyordu. Kısa zamanda büyük kitleyi kendine bağlayan oyun, diğer mobil sistemlere ve bilgisayarlarımıza kadar uyarlandı. Aradan geçen 5 senede gittikçe büyüyen Angry Birds oyunu, 10’dan fazla sürüm daha çıkardı.

Angry Birds, kendisine benzer oyunlarla arasında uçurumlar oluşturmaya devam etti. Rovio da, kendisini bu oyun ile birlikte dünyanın sayılı markaları arasına soktu. Firma, bu oyun ile güzel de bir gelir elde etti. Ancak oyunun ücretsiz olmasına rağmen, bazı platformlarda oyun için satın alma seçeneğinin eklenmesi bazı hoşnutsuzluklara sebep verdi.

Angry Birds Satış Rakamları

Rovio şirketi artık bir değişim rüzgârı gerektiğinin düşüncesinde olacak ki, şu anki CEO’su Mikael Hed’in Ocak ayında görevi bırakacağı duyuruldu. Mikael Hed’in yerine ise, eski Nokia yöneticilerinden Pekka Rantala’nın geçmesi bekleniyor.

1 Ocak 2015 itibariyle Rantala başa geçse de, Hed yine Rovio’da çalışmaya devam edecek. Angry Birds üzerinde daha fazla yoğunlaşacağı düşünülen Hed’in, 2016’daki filme büyük önem verdiği ve bu konuyla yakından ilgileneceği konuşuluyor. Rakiplerine göre nispeten daha yavaş büyüyen Angry Birds ve Rovio şirketlerinin önümüzdeki aylarda yaşanan değişim ile tekrar zirveyi zorlayabilecekleri görüşündeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git