Samsung Galaxy A7 (2016) Özellikleri

2016 Yılına damga vurmayı hedefleyen Samsung, bu uğurda birbirinden başarılı cihazlarını tanıtmaya başladı. Bu cihazların başında A7 geliyor. Bakalım Samsung Galaxy A7 model akıllı telefonda bizi neler bekliyormuş…

  • Tasarım

Android 5.1 işletim sistemi ile üretilecek olan cihazın 172 gram ağırlığı bulunuyor. Rakiplerine göre nispeten ağır sayılabilecek bu cihazın boyutları ise 151,5×74,1×7,3 mm olarak belirtilmiş.

Samsung Galaxy A7 Konu İçi

  • Ekran

Samsung her cihazında olduğu gibi, Galaxy A7’de de ekran kısmına büyük önem vermiş. 5,5 inçlik dev ekran 401 ppi piksel yoğunluğuna sahip olacak. 1920×1080 çözünürlüğündeki bu dev ekran Super AMOLED teknolojisi ile üretilecek. Ayrıca ekranın, toplam telefonun %74,27’sini kaplayacağı verilen diğer bilgiler arasında.

  • Kamera

Samsung Galaxy A7’de iki adet kamera bulunuyor. A7’nin arka kamerası 13 MP çözünürlüğünde F1.9 lense sahip ve LED flaşı mevcut. Tabi otomatik odaklanma, optik resim stabilizasyonu, coğrafi konumlama gibi özelliklerinin yanında, görüntülü görüşmeye de olanak sağlayan cihazın ne kalitede video çekeceğine bilgiler arasında yer verilmemiş. A7’nin ön kamerası ise 5 MP çözünürlüğüne sahip.

  • Donanım ve Pil Gücü

Hangi marka yonga kullanacağı bilgisine yer verilmese de, sekiz çekirdekli 64-bit’lik 1,6 GHz işlemci bulunacak. 3 GB RAM ile gerekli yeterliliği sağlayacak olan cihaz, 16 GB dâhili hafızaya sahip. Tabi microSD ile 128 GB kadar yükseltilebilecek. Pil gücü ise, rakipleriyle benzer seviyeye çekilmiş ve tam 3300 mAh’lik pil kullanılmış.

Yorum

Samsung Galaxy A7’nin artıları yazmakla bitmez. Geniş ve yüksek performanslı ekranı, yüksek RAM gücüne sahip olması, arttırılmış pil gücü artı hanesinde yerini almış durumda. Her ne kadar eksi olarak belirtmek istemesek de, cihazın ve grafik işlemcisinin modeline yer verilmemiş olması akıllara soru işareti getirilebilir. 2015 Modeli an itibariyle 1600 TL dolaylarında olan cihazın, 2016 modelinin de 2000 TL dolaylarında satışa sunulacağı görüşündeyiz.

Cem
Yazar: Cem #editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.