• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Samsung Galaxy Serisi Akıllı Cihazlardaki Gizli Menü

Yıllardır kullandığımız teknolojik cihazlarda çeşitli gizli kodlar mevcuttu. Bilgisayarlar ile başlayan bu akıma zamanla cep telefonu üreticileri de katıldılar. Samsung’un Galaxy model akıllı cihazlarında bulunan gizli kod sayesinde, cihazın mevcut çalışma durumunu kontrol edebilmeniz mümkün hâle geliyor.

Muhtemelen bu gizli kod ve menüyü merak ediyorsunuzdur. Hemen nasıl erişebileceğinizi açıklayalım. Telefonun arama bölümüne gelip “*#0*#” şeklinde arama yaptığınız zaman kod çalıştırılmış olacak ve menünüz aktif hâle gelecek.

Bu menüde karşımıza çıkanlardan biraz bahsedelim. Örneğin ölü piksellerimizin var olup olmadığını anlayabilmek için “Kırmızı, Yeşil, Mavi, Siyah” şeklinde butonlar mevcut. Dokunmatiğinizin ne durumda olduğunu ölçmek için de butonlar bulunmakta. Resimlerin nasıl görüneceğini test etmek için bir köpek cinsi olan chihuahua fotoğrafı bile eklemişler. Aslında o kadar ilginç ki, milyonlarca Samsung Galaxy kullanıcısının telefonunda aynı köpeğin fotoğrafı mevcut.

Dokunmatik testinde parmak iziniz siyah bir çizgi ile gösteriliyor. Ayrıca kapasitif tuşlarınızın çalışıp çalışmadığını, kulaklığı ve mikrofonu da test edebiliyorsunuz. Verdiğimiz kodu deneyip maceracı ruhunuzu ortaya çıkarın. Deneyimlerinizi ve varsa bildiğiniz yeni kodları bizimle bu yazı altından paylaşabilirsiniz. İyi eğlenceler!

[ot-gallery url=”http://www.mobilamca.com/gallery/samsung-galaxy-serisi-akilli-cihazlardaki-gizli-menu/”]

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.