Samsung Galaxy Serisi Akıllı Cihazlardaki Gizli Menü

  • - 27 Ekim 2014

Yıllardır kullandığımız teknolojik cihazlarda çeşitli gizli kodlar mevcuttu. Bilgisayarlar ile başlayan bu akıma zamanla cep telefonu üreticileri de katıldılar. Samsung’un Galaxy model akıllı cihazlarında bulunan gizli kod sayesinde, cihazın mevcut çalışma durumunu kontrol edebilmeniz mümkün hâle geliyor.

Muhtemelen bu gizli kod ve menüyü merak ediyorsunuzdur. Hemen nasıl erişebileceğinizi açıklayalım. Telefonun arama bölümüne gelip “*#0*#” şeklinde arama yaptığınız zaman kod çalıştırılmış olacak ve menünüz aktif hâle gelecek.

Bu menüde karşımıza çıkanlardan biraz bahsedelim. Örneğin ölü piksellerimizin var olup olmadığını anlayabilmek için “Kırmızı, Yeşil, Mavi, Siyah” şeklinde butonlar mevcut. Dokunmatiğinizin ne durumda olduğunu ölçmek için de butonlar bulunmakta. Resimlerin nasıl görüneceğini test etmek için bir köpek cinsi olan chihuahua fotoğrafı bile eklemişler. Aslında o kadar ilginç ki, milyonlarca Samsung Galaxy kullanıcısının telefonunda aynı köpeğin fotoğrafı mevcut.

Dokunmatik testinde parmak iziniz siyah bir çizgi ile gösteriliyor. Ayrıca kapasitif tuşlarınızın çalışıp çalışmadığını, kulaklığı ve mikrofonu da test edebiliyorsunuz. Verdiğimiz kodu deneyip maceracı ruhunuzu ortaya çıkarın. Deneyimlerinizi ve varsa bildiğiniz yeni kodları bizimle bu yazı altından paylaşabilirsiniz. İyi eğlenceler!

[ot-gallery url=”https://www.mobilamca.com/gallery/samsung-galaxy-serisi-akilli-cihazlardaki-gizli-menu/”]

Görüntülemeler
97
Konu Kategorileri:
MobilSamsung

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.