Samsung’un Yeni Yıldızları Galaxy S5 Prime ve Active

Samsung geçtiğimiz ay tanıttığı yeni amiral gemisi Galaxy S5 ile rakiplerinin önüne geçmeyi başarmıştı. Samsung yeni amiral gemisinde rakiplerinden farklı olarak 4K video çekme özelliğine sahip olan Snapdragon 801 AC işlemci modelini kullanmıştı.

LG’nin yeni amiral gemisi G3 ün özelliklerinin sızmasının ardından Samsung liderliğini sürdürmek için  SM-G 9006L kod adındaki yeni canavarlarından biri Galaxy S5 Prime’ı ve SM-G850F kod adındaki bir diğer canavarı  Galaxy S5 Active‘yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Diğer yandan ise Galaxy S5’in üretimine yetişmeyen bir takım özellik ve parçaların bu telefonlarda yer bulacağı da söylentiler arasında. Samsung resmi olarak telefonları tanıtmasada cihazlara Bluetooth 4.0 serfitikası alındığı ortaya çıktı. Sızan bilgilere göre bu iki telefonun 3 GB Ram ve Snapdragon 805 işlemci ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S5 Prime ve Active’nin aralarındaki farklılığa gelecek olursak , S5 Active’in dayanıklılığıyla ön planda olmasını beklerken S5 Prime’ın ise malzeme kalitesiyle ön plana çıkmasını bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Yunus Emre

Telefonların donanımlarını inceleyen Yunus Emre aynı zamanda Android hastası genç bir öğrenci.

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir